הכתבה נכתבה בשיתוף YouHoo

הקדמה
כיום, בשנת 2023, הרשת החברתית פייסבוק, נחשבת כאחת מהרשתות האהובות ביותר בעולם. הרשת הוקמה בשנת 2004 על ידי מארק צוקרברג ושותפיו הסטודנטים וצברה תאוצה. הרשת החברתית של פייסבוק ייחודית ועשירה בהרבה אפשרויות – פרסום סטטוסים הכוללים תמונות ווידאו, פרסום סטורי יומי, יצירה ופעילות של קבוצות ודפים, וכן אפילו משחקים.

אחד הפיצ'רים המרכזיים שהחל ותופס תאוצה בפייסבוק בשנים האחרונות הוא שידורי לייב. בין אם מדובר בלייב ספונטני או חברות הפקה שמספקות שידורי לייב שאינם נופלים באיכותם משידורי הטלויזיה, שידורי לייב בפייסבוק מקודמים על ידי אלגוריתם פייסבוק ומקבלים עדיפות משום שהם משאירים אותנו המשתמשים זמן רב באפליקציה.

בנוסף, בדומה ליוטיוב, פייסבוק כעת מאפשרת שליחת תגמול כספי ("כוכבים") ליוצר התוכן במהלך הלייב. תגמול כספי ישיר והידיעה שתוכן וידאו לייב מקבל חשיפה יתרה בפייסבוק גורם לכך שיותר ויותר יוצרי תוכן משדרים לייב באופן קבוע בפייסבוק גם אם אינם עושים זאת ברשתות חברתיות אחרות. הכנו לפניכם מדריך קצר ומתומצת לשידור לייב בפייסבוק בצורה נוחה וחלקה, שיהיה בהצלחה!

שידור לייב בפייסבוק – הכנה מראש
בשלב הראשון, יש להחליט מה מטרת הלייב, באילו אמצעים נשתמש, והכנת המקום הפיזי. הפייסבוק מאפשרת שידורי לייב דרך מצלמת האינטרנט או על ידי צילום צג המחשב והטלוויזיה. תחילה, בחרו באופציה המועדפת אליכם. אם ברצונכם רק לדבר, שידור בלייב על ידי מצלמת האינטרנט תהיה בחירה אידיאלית. ומהצד השני, אם תרצו לעשות לייב ולהציג משחק מסוים, הדרכות מועדפות, או אפילו מצגת עסקית, העברת צילום צג המחשב תהיה בחירה אידיאלית.

הצגת צג המחשב בשידור חי נעשית על ידי שימוש בתוכנת Streaming מועדפת. תוכנת הסטרימינג הפופולארית והטובה ביותר נקראת OBS STUDIO היא בחינם והיא בקוד פתוח. התוכנה מאפשרת העברת צג המחשב לשידור הלייב בצורה מקוונת. התוכנה תאפשר לכם להציג מסך מסוים, משחק, ואפילו מצגת שיווקית נהדרת. את השידור החי תוכלו לעשות על ידי כל מחשב. בנוסף, תוכלו לקיים את שידור הלייב גם מהטלפון הנייד, על ידי שימוש במצלמת הטלפון האיכותית והפנימית.

איך עושים שידור לייב בפייסבוק – כך תעשו זאת נכון
לאחר שהבנו מהי המטרה, באילו אמצעים נשתמש, הגיע החלק העיקרי – התחלת השידור. אם החלטתם לעשות זאת על ידי הטלפון הנייד, הכינו את הסביבה, ובצעו את הלייב מהאפליקציה. 

לעומת זאת, אם תרצו לבצע שידור לייב מהמחשב, ממצלמת הרשת, או מהצגת צג המחשב, תזדקקו למגשר, תוכנת סטרימינג. פתחו את התוכנה, הגדירו את תנאי השידור כפי שהתקבלו בפייסבוק, והתחילו בשידור החי הראשון שלכם. שימו לב: תהליך הגדרת תוכנת הסטרימינג די מורכב, לכן, יש להיוועץ עם גורם רלוונטי. הזרמת השידור החי באמצעות תוכנה ייעודית נעשית על ידי מפתח ההזרמה. את המפתח, תוכלו למצוא בפייסבוק.

צפיות בפייסבוק – מהיום זה קל ונוח
מי שעושה לייב מכיר את התופעה מקרוב: נכנסים ללייב, אבל... אף אחד לא נכנס. אז מהו הפתרון? ראשית, כדאי לפרסם את שידור החי על ידי שיתוף בווטסאפ, שיתוף בקבוצות ציבוריות, ואפילו בתוכנות מסרים מידיים. מלבד זאת, תוכלו להיעזר בשירותיה של חברת פרסום לקידום השידור. 

לדוגמא: קניית צפיות בפייסבוק, עוקבים לפרופיל, ואפילו לייקים לשידור החי. שימוש בשלושת הדברים הללו יסייעו לכם לקבל חשיפה רלוונטית, ממוקדת, ונכונה. שימו לב: לפני קנייה או רכישה, כדאי להתייעץ עם חברת הפרסום, חברים ועמיתים למקצוע, ואפילו אושיות רשת. ייעוץ, תמיד עדיף. ניתן לבצע את הרכישות על ידי חברת פרסום, קידום בפייסבוק. בחברת יוהו תקבלו את כל השירותים שאתם זקוקים, החל מקידום בפייסבוק, צפיות, לייקים, ואפילו שיתופים ותגובות.

אנחנו, חברת YouHoo מספקים את כלל השירותים לכל הרשתות החברתיות: אינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק, טוויטר, ורשתות חברתיות נוספות. השירות המבוקש הינו על ידי פרופילים אמיתיים בלבד. מהיום, רוכשים עוקבים, לייקים, וצפיות, בקלות ונוחות דרך אתר האינטרנט של החברה. לפרטים נוספים, קבלת הצעת מחיר, או התרשמות, בקרו באתר הרשמי של חברת יוהו.

הכתבה נכתבה בשיתוף YouHoo