שירות הענן של ענקית הטכנולוגיה הסינית Alibaba נכנס לישראל: חברת Sela, שמספקת את שירותי הענן של מיקרוסופט, גוגל ואמזון, תהיה הנציגה והספקית היחידה של Alibaba בישראל, כך לפי ההסכם שנחתם בין החברות. 

Alibaba Cloud הוא שירות הענן הנפוץ ביותר בסין ובאסיה ואחד הנפוצים בעולם. על-פי נתוני חברות המחקר גרטנר ו-IDC, הוא מספק שירותים לאלפי חברות, מפתחים וארגונים ממשלתיים בלמעלה מ-200 מדינות ואזורים. Alibaba Cloud נחשב ל"שער הכניסה" עבור חברות טכנולוגיה המעוניינות לפעול בשוק הסיני ובאסיה בכלל, שכן הוא מאפשר להן לשווק את מוצריהן ב"מרקט-פלייס" שלה, אשר מספק גם פתרונות תוכנה למגוון צרכים של מפתחים ותשתיות, אבטחה, אי-קומרס, בינה מלאכותית ועוד. 

כספקית שירותי הענן המובילה באזור אסיה, ל-Alibaba Cloud מומחיות ייחודית בטכנולוגיית ענן המאפשרת לה לספק מגוון פתרונות ברמה עולמית, כולל מחשוב אלסטי, מסדי נתונים, אבטחה, שירותי אחסון ורשת ויכולות למידת מכונה וניתוח נתונים. 

רון שפרינצק, מנכ"ל Sela, אמר: "הכניסה של עלי לישראל תסייע לחברות וליזמים מקומיים לשדרג ולגוון את ארגז הכלים שלהם לצורך ניהול פעילותם השוטפת בענן. אך מעבר לכך, באופן אסטרטגי, בזכות הפופולריות של עלי במזרח הרחוק, אנו מנגישים לראשונה שווקים חדשים ומאפשרים לחברות ישראליות חיבור למאות מיליוני משתמשים. Alibaba Cloud מייצר פתרונות יוצאי דופן לעבודה עם השוק הסיני. התמחות זו, יחד עם מתן האפשרות ללקוחותיה להיכלל בחנות האפליקציות של הענן, הופכות אתAlibaba ל-'שער הכניסה' עבור חברות טכנולוגיה ויזמים המעוניינים לפעול בסין ובאסיה בכלל".

מנכ''ל Sela, רון שפרינצק (צילום: גיל מגלד)
מנכ''ל Sela, רון שפרינצק (צילום: גיל מגלד)

ריימונד מא, מנכ"ל אירופה, Alibaba Cloud Intelligence: "אנו נרגשים לשתף פעולה עם חברת Sela כדי לסייע לעסקים ישראלים בהשגת טרנספורמציה דיגיטלית והתרחבות גלובלית באמצעות פריסת טכנולוגיות ופתרונות הענן החדישים של Alibaba Cloud. במבט צופה פני עתיד, אנו נפעל יחד כדי להעצים את שיתוף הפעולה הזה ולייצר פתרונות חדשניים ללקוחותינו".