שלב ההתנצלות: לאחר שתאגיד השידור הישאלי החליט להוריד את כל פרקי סדרת הדוקו "מחוז ירושלים" בעקבות פרשת השתלת הנשק בביתו של תושב עיסאוויה במזרח ירושלים והמחאה הרחבה שהיא עוררה, מפיק הסדרה והיוצר רם לנדס פרסם הבוקר (שני) התנצלות אישית."אני אישית, רם לנדס, הבעלים של קודה תקשורת לוקח על עצמי את האחריות ומבקש סליחה", כתב המפיק. "מהצופים, מכל מי שנפגע מצילומי הסדרה ומהשידור שלה. אני כותב את הדברים האלה אחרי ימים ולילות של צום, תענית וחשבון נפש מייסר, ובניגוד לדעתם של כל עורכי הדין ויועצי התקשורת".

"כאדם שמאמין בכבוד האדם, כל אדם, קיבלתי שיעור שנצרב בנשמתי ומשנה את מסלול חיי. אני יודע שיש סיבה לשיעור הזה, ומקווה שהיא תופיע בפני בהמשך", הוסיף לנדס. "מה בעצם קרה? אני חושב שהתאהבנו. התאהבנו בחבורה של נשים וגברים, אנושיים, רגישים וקשוחים, שעושים כל כך הרבה ומשתכרים כל כך מעט לטובת הביטחון שלנו מבלי לקבל שום אהדה ציבורית. רצינו לספר את סיפורם באופן העוצמתי והמרגש ביותר. נסחפנו"."קל לשנוא את המשטרה. יש יותר משלושים אלף שוטרים ושוטרות. ברור שיש שם גם תקלות קשות מאוד. אבל אני מאמין שחברה שמאבדת את האמון בשומרי החוק שלה עלולה להיות בסכנה גדולה. זאת הייתה המוטיבציה ליצור את 'מחוז ירושלים'. יש בפני מסע ארוך. בני אדם נפגעו. כרגע זה הזמן להגיד רק מילה אחת: סליחה!".רם לנדס. צלם : אביב חופי רם לנדס. צלם : אביב חופיכזכור, הפרק התשיעי של הסדרה "מחוז ירושלים" שהופקה על ידי "קודה תקשורת" ושודרה בערוץ "כאן", עורר השבוע סערה גדולה. בפרק הזה, מסתבר בדיעבד, שתלה המשטרה לכאורה נשק בביתו של סלימאן סאמר תושב עיסאוויה.


הפרק שהוקלט לפני מספר חודשים ושודר לפני מספר שבועות נמצא כעת בבדיקה של המשטרה שבינתיים כבר הוציאה היום הודעת התנצלות אודות הפגיעה בתושב עיסאוויה שבביתו הושתל נשק. במשטרה התחייבו לבדוק האם גורם בהפקה העלה את ההצעה לשתול את הנשק והאם השוטר שליווה את המפיקים שגה בשיקול הדעת וזרם עם ההצעה מבלי לבחון תחילה את משמעותה מבחינתה של המשפחה המצולמת.

האיש שהקטע המצולם התגלגל לידיו תהה מדוע המשטרה סיכנה את בני משפחתו כשלדבריו הוא חושש שתושבים יחשבו שהוא משת"פ של המשטרה ושל השב"כ. "אין לי כל עבר פלילי ואין לי קשר עם המשטרה" סיפר סאמר. לדבריו בלשי המשטרה הגיעו בשעה 03.30 וביקשו ממנו בנחישות להעיר את ילדיו הקטינים ולהעבירם לפינה אחרת בבית. השוטרים נכנסו עם כלבי גישוש לאיתור אמל"ח והחלו בחיפוש מבוים מסתבר אחר נשק. בשלב מסוים היה גם מי שדאג לשתול את הנשק שבסופו של נמצא בפרק ששודר בינתיים. סאמר קיבל מכתב מהמשטרה שבביתו לא נמצא דבר וכך הוא סבר שהסתיים הפרק הזה מבחינתו. אלא מששודר הפרק בערוץ "כאן" הוא החל לקבל מסרים ותגובות שהוציאו אותו משלוותו.

הנשק ש"הושתל"בבית משפחה מעיסאוויה. צילום מסך כאן 11 הנשק ש"הושתל"בבית משפחה מעיסאוויה. צילום מסך כאן 11