אחרי ההצלחה האדירה של הדרמה "בשבילה גיבורים עפים" שזכתה לביקורות משבחות, רייטינג גבוה ופרסים יוקרתיים, יוצר הסדרה, עומרי גבעון, חוזר עם מה שמסתמן כלהיט הבא של "קשת 12". בשיחה עם איריס קול ב-103FM סיפר הבמאי על דרמת המתח החדשה "ביום שהאדמה רעדה" שתעלה הערב (רביעי) וסיפר על תהליך היצירה, הדמויות ותחילת העלילה של הסדרה החדשה."מותר לי לספר רק את מה שיש בפרומו וגם בו יש רב על הנסתר", אמר גבעון. "'ביום שהאדמה רעדה' היא סדרה שמתחילה ברעידת אדמה גדולה שמתרחשת בצפון הארץ שבעקבותיה נמצאים שלושה שלדי אדם שהיו קבורים מתחת לאדמה ובכדי לברר אודותיהם נפתחת חקירת משטרה שמצביעה על כך שפרופיל ה-D.N.A של אותן שלדים תואם לשלוש דמויות שנמצאות בין החיים. בין הגיבורים של הסדרה יש את יואל, שהוא פקח בשמורה, שהוא אלמן שמגדל את בנו לבדו. אסירה שיושבת בכלא בעקבות רצח שהיא טוענת שלא ביצעה ומנטליסט שקשור לפרשה אך לא מצליח להבין כיצד. בסוף כולם מגלים שכולם קשורים פתרון של הדבר הזה באיזשהו אופן".

אנחנו יודעים שאנחנו חיים ושאנחנו מתים ושאנחנו לא תינתן לנו האפשרות לצפות במוות שלנו. לפני כמה שנים קיבלתי הודעה ממישהו שחשש לשלומי ושאל אותי אם אני חיה. מסתבר שבאותו היום הלכה לעולמה אישה בשם איריס קול ופורסמה מודעת אבל בנידון. זו הייתה חוויה מאוד משונה.
"כמובן שהאינסטינקט הראשוני הוא שמדובר בטעות. ברמה הרעיונית הסדרה דנה בשאלה מה זה אומר לחיות, מה זה אומר למות ומה זה אומר כשהדבר הזה מתקיים בו זמנית".כשאנחנו בריאים והכל תקין אנחנו לא חושבים על יום מותנו. אתה פשוט חי את החיים. פתאום כשמגיעה ידיעה כזו הפרספקטיבה יכולה להשתנות. מה עשתה לך הכתיבה של הסדרה?
"מעבר לעלילת המסתורין והמתח. הסדרה מתעסקת גם בהורות. לכל אחת מהדמויות יש סיפור שקשור להורות. אחד הגיבורים מגדל את הילד שלו לבדו והחשש הכי גדול שלו הוא לאבד את הילד".
ידעת מי ישחק את הדמויות כשכתבת אותן?
"לא. בדרך כלל אני מדמיין מישהו ואז זה משתנה".

בכתיבה אתה יכול לדמיין דמות בדיוק איך שרצית שתיראה. בליהוק אחרי האודישנים זה תמיד בול?
"ממש לא וזה בדיוק היופי. אני אוהב את זה שבמהלך האודישנים שחקן מפתיע אותי והסיפור רוקם עור וגידים".