שר התרבות והספורט מיקי זוהר מכריז על פתיחת הביתן הישראלי בפסטיבל קאן בסימן סרטים ישראלים מעוטף עזה. הביתן הישראלי יוקם זו הפעם השמינית בחסות משרד התרבות והספורט, ויוקדש ליצירה קולנועית, קופרודוקציות ושיתופי פעולה בין תעשיית הקולנוע הישראלי לבין תעשיות קולנוע זרות.

הביתן יוקדש השנה לתושבי עוטף עזה, ולראשונה, יוצגו סרטים ישראלים של יוצרות ויוצרים ממכללת ספיר בשדרות, אשר יחשפו את המציאות הבלתי נתפסת של תושבי העוטף. בין היתר, מהן ההשלכות של חשיפה ממושכת לאירועים טראומטיים על ילדי העוטף, מהן ההשלכות שנלוות למגורים במקום שבו מתקיימת שגרת חירום ועוד. כל הסרטים צולמו לפני ה-7/10. לאחר הקרנת הסרטים, יתקיים שיח בהובלת הבימאית מיכל לביא, שסרטה מוצג בביתן, וגיסה עמרי מירן חטוף בעזה.

בנוסף להקרנות הסרטים, יתקיימו בביתן פאנלים בינלאומיים בנושא "גיוון בקולנוע" ופאנל נשים, שבו ישתתפו הנשים שמנהלות את תחום הקולנוע במדינות עם קונפליקט. עוד יתקיימו אירועים ומפגשים עם אנשי תעשיית הקולנוע, שמטרתם לקדם דיאלוג ושיתופי פעולה בינלאומיים. הפביליון הישראלי בפסטיבל קאן פתוח למבקרים החל מ-14 במאי ועד ה-21 במאי 2024.