הרגע הגדול ממתקרב: לפני יומיים נועה קירל קיימה חזרה אחרונה ב-M&S Bank Arena, שם תתקיים בשבוע הבא תחרות הזמר של האירוויזיון. במשלחת הישראלית היו מרוצים עד תקרת הארנה מהביצוע של "Unicorn" גם לאחר החזרה השנייה. יניב דורנבוש "וואלה" סיפר בריאיון לאיריס קול, רדיו 103fm על הסיכויים לניצחון וגם על ההכנות של הרגע האחרון.

"יהיה לה קשה לבלוט בגמר": זו הבעיה הגדולה של נועה קירל באירוויזיון

כשמסתובבים ברחובות ליברפול, האם הם מרגישים אירוויזיון?
"קודם כל, עדיין מוקדם, כי רוב האירועים ייפתחו בעצם ביום ראשון. אבל ביום חמישי כבר נפתח כפר האירוויזיון. כל העיר מלאה בשלטים, בפעילויות, באירועים, רואים את זה, מרגישים את זה. זה משהו אחר לגמרי בהשוואה לטורינו בשנה שעברה למשל".

קירל והלהקה והרקדנים אחרי שתי חזרות על הבמה וטיזר מצולם. בעצם ראינו את החלק האחרון של ההופעה, נכון? אתה ראית חזרה?
"השנה, בניגוד לשנים קודמות, איגוד השידור האירופאי קצת סוגר את החזרות לעיתונאים. בשנים קודמות, החזרה השנייה הייתה פתוחה לגמרי, והפעם הם החליטו לשמור את הקלפים לחזה עד יום שני הבא, ואז נוכל לראות את ההופעה המלאה. אני כן יכול להגיד לך שלמרות שראו את החלק הנצפה ביותר, גם בו עדיין לא נחשף הכול. לא ראינו את הפירוטכניקה ואנחנו יודעים שיש. מה שאנחנו עוד לא יודעים זה בעיקר איך נשמע החלק של נועה שרה. זה פרט קטן ושולי, אבל חשוב".

בוא נדבר קצת על מספרים. ההימורים כבר נכנסו להילוך. היכן קירל ממוקמת?
"היא ממוקמת במקום השביעי. תראי לאיזה לוקסוס הגענו שאנחנו מאוכזבים ממקום שביעי".

אנחנו מאוכזבים ממקום שביעי, כי הכותרות באירופה הן 'וואו' וכו'. 
"אני רוצה להגיד לך שאין סתירה בין הדברים. קודם כל, האנשים שהם בתוך הבועה הזאת של האירוויזיון, המילה הנכונה היא 'וואו'. למה זה לא משתנה עדיין? כי זה לא תלוי רק בנועה. יש עוד שירים ויש עוד שירים חזקים, ויש מדינות שהסיכוי שלהן לנצח באירוויזיון הוא גבוה יותר באופן כללי, בלי קשר לאירוויזיון הנוכחי והן מובילות עלינו בשלב הזה. השאלה היא מה יקרה ברגע של ההופעה החיה שנראה את שלוש הדקות במלואן ולאן זה יגיע. מקום שביעי אגב בהימורים, זה רק בהימורים. זה לא סותר את זה שהיא יכולה לסיים גם שנייה או שלישית ולהביא הרבה כבוד".

אף אחד לא אומר ראשון. אפילו מדלי לא אומר.
"מדלי לדעתי תמיד אומר ראשון לא משנה מה. הוא עכשיו שינה את זה ל'ניצחון זה לאו דווקא מקום ראשון'. הוא אומר ניצחון, לא מקום ראשון".

ניצחון זה לא מקום ראשון? אתה יודע כמה פעמים ניצחנו כך כולנו.
"הוא הסביר את זה. ההסבר היה, קחי לדוגמה את אלני פוריירה שסיימה אחרי נטע, ההישג שלה עבור קפריסין זה ניצחון. סולדי שסיים מקום שני בתל אביב, הוא הצליח המון זה הביא לו הצלחה אדירה, זה ניצחון".

הבנתי. בקיצור חושבים קדימה.
"לדעתי היא תסיים בין המקום השישי לתשיעי. היא וכל הצוות הישראלי צריכים להיות מאושרים עד הגג ממקום שלישי, רביעי, חמישי. מקום שני יהיה ניצחון, ומקום ראשון - אני לא מצליח לדמיין את זה כרגע, אבל הלוואי".

איך אתה ביחס מול כל הקבוצה הזו שסביבה? אתה מלווה אותם? איך נראית העבודה שלך כרגע?
"הכול כרגע נורא מוקדם. הגעתי לפה ביום רביעי, הם היו אתמול עם כל הלחץ של החזרה השנייה. היה להם יום מאוד ארוך. היום לא מסתכם רק בחזרה, יש להם לפני כן הרבה צילומים עבור איגוד השידור האירופי, צילומי טיקטוק, צילומים של תמונות סטודיו, כל מיני דברים כאלה, בלאנסים, ובלי קשר, במלון יש חדר חזרות שבו הם ממשיכים לעשות חזרות, גם לא על הבמה".

הבנתי שבעצם כל מדינה מקבלת שתי חזרות על הבמה.
"נכון".

והם כבר עשו את זה.
"הם עשו את זה".

אבל למה לא נתנו להם בסמוך לאירוויזיון עצמו?
"יש חזרות נוספות לפני המופע עצמו. ביום שני יתקיימו שתי חזרות גנרליות, אבל אלה החזרות הגנרליות, זה כבר לא ללמוד איך הבמה נראית, איפה המצלמה, זה כבר להיות מהוקצע".

שתי חזרות (לפני הגנרליות), שאחת מהן חצי שעה, והשנייה?
"20 דקות".

ואתה צריך ללמוד את החלל איפה המצלמות, על מה להסתכל וכו' ב-50 דקות.
"והזמן לא נמדד מהרגע שאת מתחילה את הביצוע הראשון, אלא מהרגע שאומרים לך 'שלום, ברוכים הבאים, מה העניינים'. זה קשוח מאוד".

הגנרלית זה כבר לרוץ, את אמורה לשלוט לגמרי.
"נכון. לא רק לשלוט, זה גם אחרי כל התיקונים".

הבגדים שאנחנו רואים אותה עכשיו איתם, אלה הבגדים שהיא תופיע איתם?
"כן. בחזרות חייבים להופיע עם הבגדים של ההופעה".