איגוד השידור האירופי פרסם היום (שישי) הבהרה חד משמעית, כי ישראל תורשה להשתתף השנה, כמידי שנה, בתחרות האירוויזיון.

ישראל תודח מהאירוויזיון בגלל המלחמה? מארגני התחרות בהבהרה חד משמעית
השפעת המלחמה: ישראל כבר לא ראשונה בהימורי האירוויזיון - מי עקף אותנו?

ההבהרה נמסרה על רקע הביקורת בעולם כנגד מהלכיה הצבאיים של ישראל בעזה, שהביאה לקריאות של החרמת המדינה מהשתתפות בתחרות השירה העולמית.

מאיגוד השידור האירופי נמסר: "תחרות האירוויזיון היא תחרות בין גופי שידור ציבוריים מרחבי אירופה והמזרח התיכון החברים באיגוד השידור האירופי (EBU). זו תחרות לגופי השידור - לא לממשלות - והשידור הישראלי משתתף כבר 50 שנה. אירוויזיון הוא אירוע א-פוליטי שמאחד קהלים ברחבי העולם באמצעות מוזיקה".

כזכור, במהלך קדם האירוויזיון שבנורבגיה שהתקיים לפני שבוע התבצעה מחאה נגד ישראל על ידי יורון פולקוורד, חברת מועצת העיר אוסלו מטעם מפלגת האדומים הקומוניסטית. היא התפרצה לקראת סיום חצי הגמר הראשון של תחרות קדם האירוויזיון באולפני תאגיד השידור הציבורי של נורבגיה באוסלו. 

פולקוורד עלתה עם חולצה שעליה הכיתוב "להחרים את ישראל". לאחר המחאה אמרה: "אני מרגישה טוב. זו הייתה עבודת צוות ואני קיבלתי את המשימה להיות זו שרואים אותה. רצינו להגיע לאנשים רבים עם מסר חשוב - להחרים את ישראל בקשר לגמר האירוויזיון, אבל נורבגיה גם צריכה לעצור את המלחמה האכזרית". 

גם מחוץ לאולם התקיימה הפגנה של פעילים מטעם "פעולה למען פלסטין" שקראו למנוע מישראל את ההשתתפות בתחרות האירוויזיון שתתקיים בשבדיה.

חצי הגמר הראשון של האירוויזיון ישודר בכאן 11 ב-7 במאי, חצי הגמר השני ישודר ב- 9 במאי, והגמר הגדול ישודר ב-11 במאי.