לפני מספר חודשים העניקה חברת הכנסת נאוה בוקר את פרס הזמר העברי מטעם הכנסת לזמר אייל גולן. הענקת הפרס לא עברה בשתיקה וגררה גל של ביקורות נגד בוקר. השבוע שודר סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז, בו נחשפו עדויותיהן של הנערות המעורבות בפרשה. היום התארחה בוקר בתוכניתה של סיון כהן ב-103FM, ואמרה כי היא "לא הסנגורית שלו ומאוד קשה לי עם מה שמייחסים לו", אך  הוסיפה כי "בהנחה שהן דוברות אמת זה מבחיל ולא מוסרי. בהמשך חשפה כי גם היא הותקפה מינית בעברה.ראית את הסרט?


"צפיתי ברובו, הוא די ארוך. אני הרי לא חברה ולא קרובה לאייל גולן ברמה האישית. אני לא סנגורית שלו ולא דוברת".את אמרת לעורך שלנו שאם היית יודעת את מה שאת יודעת אחרי הצפייה בסרט, היית שוקלת פעמיים אם להעניק את הפרס או שלא היית מעניקה.


"אני רוצה להבהיר: אות ההוקרה שהוענק לאייל גולן הוענק על תרומתו לזמר העברי בלבד. אנחנו לא בחנו את הרמה המוסרית".אנחנו לא מעניקים את הפרס על תרומתו לנשים בישראל.
"אני לא חוקרת משטרה, מעשיו נבדקו על ידי החוק והתיק שלו נסגר. מאוד קשה לי עם מה שמייחסים לו. בהנחה שהן דוברות אמת זה מבחיל ולא מוסרי. קשה לי לראות את זה".את אמא, נכון? יש לך בנות?


"יש לי שתי בנות ודרכן להתנהל היא אחרת. אם היו מציעים להן דבר כזה"...

אבל אנחנו לא מדברות על בנות של חברות כנסת. אנחנו מדברות על נערות בסיכון. 


"תראי, כל התרבות הזאת של אמנים שמקיימים יחסים עם מעריצות זה באמת מבחיל וזאת תרבות שקיימת לצערי. אומרים שמותר לו בחדרי חדרים לעשות מה שהוא רוצה ואלה במקרה הזה לא היו קטינות.  גולן הכחיש שהוא אמר להן 'לפנק', אז צריך לשמוע את שני הצדדים. הן גם יכלו לומר לא וחבל מאד שהן לא אמרו לא".אבל שמעת מה אומרות הבנות האלה. אני מתפלאת. לפני שהסרט הוקרן הייתי מאוד סקפטית כי כמו שאמרת, המשטרה חקרה וכן הלאה. אחרי שצפיתי בעדויות עם כל החקירה המשטרתית שהיו בה לא מעט עדויות, חקירה של נערות בסיכון שנותנות שירותי מין בתשלום, מישהו מסרסר בהן


"יש מסר חשוב לצעירות: תלמדו לומר לא".אבל את נתת לו את הפרס.


"לא רק אני, היו חברי כנסת אחרים שלא אומר את שמם".אם מחר את עומדת באותו צומת: היית נותנת לאייל גולן את הפרס?


"הייתי שוקלת מחדש".מה זה שוקלת? היית נותנת?


"אם היום, כפי שמדברים על כך, בהחלט לא הייתי. אם יסתבר שאותן בנות לא דוברות אמת"... אבל בדקו אותן בפוליגרף, את ראית את הסרט?


"זה פוליגרף מטעם... אני לא נכנסת לזה. אני רוצה להביא גם את הצד השני: יש כל כך הרבה מקרים במדינה שהתגלו ... בואי תתני את הצד הזה, יש נטייה לפגוע באנשים".אנחנו תכנית מאוזנת ולכן איתנו נמצא חגי אוזן שמכיר היטב את אייל גולן וגם תומך בו. חגי, תגובתך.


"ההר הוליד עכבר פלסטיק. אני רואה עד כמה מנסים לתאר בצורה גרפית את מה שהיה שם. כל מערכת יחסים אפשר לתאר כגועל נפש, זה עניין של איך לספר סיפור. עם המנגינה בבוקר, עם ההצללות. לא היה כאן אפילו חצי 'לא'".לגבי הנערות אמר אוזן: "את המספר את מכירה? תקשרי למשטרה. מי יישמע נתקעת באי בודד, נתקעת בנתניה".בוקר: "אנחנו כחברה צריכים לבדוק ולחקור ואם זה קרה אז לא למהר ולחרוץ גורלית. נגד משה איבגי יש כתב אישום ואף אחד לא שלל ממנו את הפרס".את היית שוקלת אם להעניק את הפרס, אמרת את זה לפני כמה דקות.


"הפרס הוא על המוזיקה שלו, אין קשר לחייו הפרטיים".נאוה, מה גילית בסרט?


"בעקבות הסרט אני מבינה שהיו כוונות לפתוח בחקירה נוספת וכאן יש בעיה והייתי שוקלת מחדש את הענקת הפרס. כל מה שייחסו לבנצי סאו  - אני יכולה להעיד שהוא ישר כפלס".היו שמות שלא פורסמו בפרשות כאלה.


בוקר: "למה לעומר אדם זה לא קורה? שמו לא נקשר בכלום".


אוזן: "גם עומר אדם, ככל שהוא יצליח, יעשו לו צרות".


בוקר: "אני שומעת על כל כך הרבה. בהנחה שהמקרים נכונים זאת סלידה עמוקה מאוד. אם היינו נוברים במוסריות של כל אחד מהאמנים והמועמדים אני בטוחה שלצערי היינו מוצאים. אני חוויתי גם דברים לא נעימים".את הוטרדת מינית?


יותר גרוע מזה.זה הזמן לספר. מה קרה? עברת מקרה יותר חמור מהטרדה מינית, אונס?


לא. אני לא מעוניינת לדבר על זה כרגע. הדברים מהסוג הזה גורמים לי חלחלה.מתי זה קרה, כנערה צעירה או כחברת כנסת?


"כשאני אחליט להתוודות אז אספר על כך. כרגע ממש לא".


 
אז אני יכולה לומר בכותרת: 'נאוה בוקר: גם אני עברתי תקיפה מינית'?


"כן, זו יותר תקיפה. אבל זה לא הזמן ולא המקום. אני סולדת מהמקרים האלה, אני יודעת שזה מעניין את הציבור אבל"...אז כמי שעברה תקיפה מינית חמורה, היום, היית מעניקה לאייל גולן את הפרס?


"לא בטוח, אני צריכה לבדוק את העובדות. אי אפשר לעשות רצח אופי, הייתי בודקת לעומק. כשהענקנו את הפרסים זה היה אחרי, כבר אחרי שהתיק נסגר".