כל סיום שנה מביא איתו שלל סיכומי שנה במוזיקה המקומית והבינלאומית גם יחד. ושנת 2019 הייתה שנה מהסוג שלא שוכחים, וחשפה כמה וכמה כשרונות שכבשו כל פסגה אפשרית בתעשיית המוזיקה. בפודקאסט החגיגי של "מילים ולחן", דודי פטימר סקר את נתוני ההאזנה של "ספוטיפיי ישראל" בכדי לנסות ולהבין איזה אמנים עשו לישראלים את השנה, בין אם זה במוזיקה הישראלית ובין אם זה במוזיקה הלועזית.לפי נתוני "ספוטיפיי ישראל", השיר המואזן ביותר הוא דוקא של הזמר הישראלי ניר טיבור. יכול להיות שהשם הזה לא אומר לכם הרבה, אבל הכינוי הבינלאומי שלו דניס לויד יגרום לכם להנהן בהסכמה. לויד לא יחזור לאחור, זאת משום שהשיר שלו "never go back" הצליח להפוך ללהיט, ולפתוח לו אינספור דלתות בגזרה הבינלאומית.

הזמר עדן חסון יודע שאין יותר מועדונים, ובימי החורף עדיף לישון כפיות, מאשר להסתובב ברחובות. למזלנו הרב הוא גם דאג שאנחנו נדע את זה, ועל כן במקום השני והשלישי ניצבים הלהיטים שלו 'אין יותר מועדונים', ו'כפיות'. במקום הרביעי והמכובד זכו אייל גולן ובניה ברבי בשירם 'ממה את מפחדת', ואת המקום החמישי לוקח הזמר איתי לוי עם שירו 'קירות'. באופן מפתיע עומר אדם נאלץ להסתפק במקום השמיני עם הלהיט 'יעשו לנו כבוד'.בגזרה הבינלאומית ניצבים בגאון קמילה קבוי ושון מנדז עם הלהיט 'senorita' שהצליח לגרום להרבה ישראלים לזוז מצד לצד, ובמקום השני האישה שעשתה מהחיבה לקניות קריירה, הלוא היא הזמרת אריאנה גרנדה. במקום הרביעי זכינו לראות את בילי אייליש עם 'bad guy' ובמקום החמישי ניצבו בגאון אד שירן וג'סטין ביבר עם שירם 'i don't care'. את המקום השלישי קטף, ולא במפתיע, מחמוד עם 'Soldi' שכאמור אומץ על ידי הישראלים בחום רב לאחר האירוויזיון שנערך השנה בתל אביב.
ואחרי השירים הגדולים, הגיע תורם של הזמרים שעומדים מאחוריהם, אז מי הזמרים הכי מושמעים בשנה החולפת אתם שואלים? התשובה די ברורה; אריאנה גרנדה זכתה בכבוד במקום הראשון, ואחריה זכו בילי אייליש, אד שירן, להקת קווין, ופוסט מלון. להקת הביטלס הסתפקה רק במקום השישי. מי שכבש את הפסגה אצלנו הוא לא אחר מעומר אדם, כשמאחוריו עומדים עדן חסון, אייל גולן, עידן רייכל, וישי ריבו. הוותיק שברשימת האומנים, שלמה ארצי, מסתפק רק במקום התשיעי.

כחוקר מוזיקה ישראלית, פטימר לא יכל להשמיע רק את להיטי ספוטיפיי העכשווים ולהסתפק בכך, אלא ניסה להשוות בין השירים שבלטו השנה ביחס לקלאסיקות ישראליות ולועזיות. כך למשל השיר 'Bad Guy' של בילי אייליש מושווה בפודקאסט ל'Jealous Guy' של לא אחר מג'ון לנון. שירו של מחמוד האיטלקי הושווה לשיר של להקת אבבא השוודית 'money, money, money'. לדבריו של פטימר הלהיט 'אין יותר מועדונים' של עדן חסון הוא האנטיתזה של 'תפסתי ראש על הבר' אותו ביצע שלום חנוך, ואילו 'יעשו לנו כבוד' של עומר אדם מתחבר ללהיט מתוך הסרט 'קזבלן' אותו ביצע יהורם גאון. אז מי ישמור על מקומו בפסגה בעשור הבא? כרגע אנחנו יכולים רק לנחש.