הראפר האמריקאי קניה ווסט השיק הלילה (שני) את קמפיין הבחירות שלו, לאחר שהכריז על התמודדותו לנשיאות ארצות הברית. ווסט אמר כי הרכבת התחתית "לא באמת שחררה את העבדים, היא רק אפשרה להם לעבוד עבור אנשים לבנים אחרים". 

ווסט נשא נאום ארוך הנוגע לנושאים מגוונים, בהם הפלות, דת, סחר ורישוי בינלאומי בפני קהל שהתאסף בצפון צ'רלסטון שבדרום קרוליינה. בהתייחס לנושא ההפלות אמר ווסט כי הוא מאמין שיש לאפשר זאת בחוק, אך ציין כי הוא מאמין בקידום מדיניות שתכלול תמריצים כספיים לאמהות שלא יעשו זאת. "כל מי שיש לה תינוק תקבל מיליון דולר", אמר. 

ב-5 ביולי הודיע הראפר האמריקאי, אחד מתומכיו המוכרים ביותר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, על התמודדותו לנשיאות ארה"ב השנה, תוך ניסיון להציב אתגר לטראמפ במירוץ מול סגן הנשיא לשעבר ג'ון ביידן.

"עלינו לממש כעת את ההבטחה של אמריקה על ידי אמונה באלוהים, איחוד חזוננו ובניית עתידנו. אני מתמודד לנשיאות ארה"ב", כתב אז ווסט בטוויטר, שהוסיף אימוג'י של דגל ארה"ב לצד הכיתוב "#2020VISION". היזם אילון מאסק, מנכ"ל טסלה, הודיע על תמיכה בווסט, והגיב לציוץ שפרסם במשפט: "יש לך את מלוא התמיכה שלי".

ווסט ואשתו המפורסמת לא פחות, קים קרדשיאן, ביקרו את טראמפ בבית הלבן בעבר. באחת הפגישות, שהתקיימה באוקטובר 2018, הוא נשא נאום יוצא דופן שבו דן ביקומים אלטרנטיביים והפרעה הדו קוטבית שממנה הוא סובל.