כבר שישה עשורים מלווה את חיינו המלחין, המנצח והמעבד דוד קריבושי, שנמנה עם המוזיקאים הבולטים בישראל. לאורך השנים, הפך לחלק בלתי נפרד מהזמר העברי, נחשב לחלוצי מוזיקת הג'אז במדינה; ועבד עם האומנים המובילים ביותר, ביניהם: אריק איינשטיין, שלמה ארצי ואריק לביא. אנו נרגשים להציג את העריכה המופלאה של קריבושי במסגרת 'אומנים עורכים שבת עברית', שמזכירה לכולנו ימים פשוטים יותר.

דוד קריבושי התגייס בשנת 1962 לצבא, ושירת בתזמורת חיל האוויר. שלוש שנים לאחר מכן החל לעבוד עם אריק איינשטיין ז"ל האגדי, במסגרת ההרכב 'אריק והאיינשטיינים'. בשנת 1967 הפך השיר 'בתי את בוכה או צוחקת' אותו הלחין ללהיט ענק שנקשר לניצחון במלחמת ששת הימים. באותה השנה אף הלחין את המוזיקה לסרט 'השכונה שלנו'. שנה לאחר מכן הלחין את פסקול הסרט 'איריס', והלחין יחד עם נחום היימן את המוזיקה לסרט 'התרנגול'.

על אף ההצלחה האדירה לה זכה, בחר קריבושי להעתיק את מגוריו לארצות הברית בשנת 1968, לטובת לימודים באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. כאשר שב ארצה שנתיים מאוחר יותר, הפך למנהל המוזיקלי של המחזמר 'דודו השמן'. בשנת 1970 זכה הלהיט 'אני חולם על נעמי', שהלחין ועיבד, במקום הראשון בפסטיבל 'ימאהה' בטוקיו. השיר נמכר בכשלושה מיליון עותקים, וזכה לגרסאות רבות במדינות שונות. זהו השיר הראשון שייצג את ישראל והגיע למעמד כזה נשגב.

במהלך שנות הקריירה הענפה של קריבושי הוא זכה לעבוד עם מיטב אומני ישראל, השתתף באינספור פסטיבלים, ניצח על תזמורות, כתב ועיבד מוזיקה לסרטים ולמופעי בידור, ועיבד והלחין עשרות להיטים שמושמעים תדיר אצלנו במסגרת 'שבת עברית'. בין שיריו הבולטים: 'מריומה יומה', 'כל החלומות' ו'עם אחד שיר אחד'.

במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים ה־28 שיתקיים בתאריכים 28-18 בספטמבר בתיאטרון גבעתיים, יעלה דוד קריבושי עם מופע חדש בשם 'כל החלומות', בו הוא סוקר את דרכו המוזיקלית באמצעות תמונות, צילומים וקטעי וידאו נדירים. כרטיסים למופע תוכלו לרכוש בלינק. 

קריבושי ערך שעה שמלאה בלהיטי הזמר העברי לאורך השנים, במסגרת פרויקט 'אמנים עורכים שבת עברית', הבלעדי לדיגיטל של 103fm, ובהם: 'אני שוב מתאהב' של גידי גוב, 'אני ואתה' של אריק איינשטיין, 'אני גיטרה' של בני אמדורסקי ו'לבכות לך' של אביב גפן. את השעה נחתום בנימה אופטימית עם השיר 'עם אחד שיר אחד' בביצוע אמני ישראל.

רשימת השירים שערך דוד קריבושי:


חדוה ודוד - אני חולם על נעמי

השלושרים - מי מפחד מגברת לוין

גידי גוב - אני שוב מתאהב

מתי כספי - הנה הנה

נורית גלרון  - למדני את השיר הפשוט

אריק לביא - כל החלומות

הדודאים והפרברים - צל ומי באר

אריק איינשטיין - אני ואתה

אריק סיני - גן השקמים

בני אמדורסקי - אני גיטרה

שלום חנוך - אהבת נעורי

אריק איינשטיין - עטור מצחך

חוה אלברשטיין - פרח הלילך

יהודית רביץ ויוני רכטר - דמעות של מלאכים

אביב גפן - לבכות לך

אריק לביא - זה קורה

עמיר בניון - ניצחת איתי הכל (מוסיקה)

נורית גלרון - אתה פה חסר לי

דוד קריבושי וקובי אושרת - תזמורת הלב הנשבר

אמני ישראל - עם אחד שיר אחד