הזמר, המלחין והגיטריסט גרי אקשטיין, מאגדות הרוק הישראליות, הובא היום (חמישי) לקבורה בבית העלמין ירקון. בני משפחתו ומכריו, בהם אריאל זילבר, שלמה ארצי, מאיר ישראל, מני בגר, ניסים גרמה, שייקה לוי ומיקי גבריאלוב, הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה. 

ביום שני האחרון הלך לעולמו המוזיקאי בגיל 73. אקשטיין נולד ב-1949 ברחובות, ובשנות השישים היה שותף במספר להקות: "כובשי הקצב", "המטפסים", "להקת תל אביב", להקת "מטריות", להקת "הכוכבים הכחולים" ולהקת "הנסיכים". ב-1975, הקים שלישייה בשם "קליידוסקופ" עם יוסי מנחם בבס, ויעקב אגת בתופים. 

כבוד אחרון. גרי אקשטיין מובא למנוחות (צילום: ראובן קסטרו)כבוד אחרון. גרי אקשטיין מובא למנוחות (צילום: ראובן קסטרו)

אריאל זילבר (צילום: ראובן קסטרו)אריאל זילבר (צילום: ראובן קסטרו)


בשנות ה־70 וה־80 היה אקשטיין אגדת רוק שהביא לארץ ניחוח אמריקאי בלוק, במבטא ובצליל. הוא סיפק לא מעט להיטי ענק שהפכו קלאסיקות, בהן "אני הולך לבית שאן", "קפטן ג'ק", "היום זה היום", "בוגי איתי הלילה" והדואט עם שלמה ארצי "פתאום כשלא באת". הוא הוציא עשרה אלבומים, האחרון בהם יצא ב–2012, ארבע שנים אחרי שלקה באירוע מוחי שהגביל את תנועותיו. בחודש יולי האחרון, זכה בפרס אקו"ם על "תרומתו ליצירה ולתרבות הישראלית".

מני בגר (צילום: ראובן קסטרו)מני בגר (צילום: ראובן קסטרו)

ניסים גרמה (צילום: ראובן קסטרו)ניסים גרמה (צילום: ראובן קסטרו)

עמיתו, הזמר שלמה ארצי, ספד לו: "הנה הצער. כי הלכת לעולמך, גרי אהוב לב. ואני עם הדמעה על הרגע הלא נשכח שבו כשנכנסת לאולפן הרמת בקולך הייחודי את "פתאום כשלא באת" בפתיחת השיר. 

שלמה ארצי ומאיר ישראל (צילום: ראובן קסטרו)שלמה ארצי ומאיר ישראל (צילום: ראובן קסטרו)

"כשניגנת ויצרת בגיטרה שלך את הסולו המרקיד והמתוח בסוף השיר "צוותא", סולו שקבע סטנדרט חדש בנגינה שלא היה עד אז ומעל לכל - החיוביות. הרצון להיות נוכח בשיר. האישיות הכובשת שהייתה כולה אהבה למוזיקה, אנשים ושירים. ככה אזכור אותך תמיד, קפטן ג׳ק הנפלא... גרי אקשטיין האיש האהוב והחבר המיוחד למסע הקסם ההוא אז...", הוסיף. 

מיקי גבריאלוב (צילום: ראובן קסטרו)מיקי גבריאלוב (צילום: ראובן קסטרו)