ארי שמאי, עו"ד ופאנליסט 'הפטריוטים', התראיין היום (שני) בתכניתם של אריה אלדד ואיתן כבל ושוחח עימם על התבטאותו השנויה במחלוקת בערוץ 14 בה קרא לשחרורו של יגאל עמיר. 

באופוזיציה תוקפים בחריפות: "לוין לוקח את כולם בני ערובה בשביל משחקי אגו"

 "אתה רוצה לשחרר את יגאל עמיר או שאתה רק רוצה להגיד שאנחנו חייבים להחליט אם אנחנו בעד או נגד חקיקה פרסונלית או רק לייצר פרובוקציה?" נשאל. העו"ד השיב: "אתמול היה דיון בפטריוטים על חוק פרסונלי. לא יכולתי שלא להגיד את המשפט הבא. למה פרובוקציה? עמדה חריגה שפונה למתנגדים היא לא פרובוקציה, היא אומץ. אני מאז כשהתחלתי לייצג את עמיר ועוד קודם, אמרתי שאין להפלות בין דמו של רבין לדמם של אחרים. האמירה שאמרתי אתמול היא האמירה הכי דמוקרטית שנאמרה באולפני הטלוויזיה. אני גאה בה ולכן אני חושב שיגאל עמיר אין להפלותו.

שרוצחים נפש היא נפש, ההבדל הגדול - ההבדל שמדובר בסיטואציה שיכלה להקריס את מדינת ישראל

"היא לא רצתה להקריס, היא לא הקריסה את מדינת ישראל", הגיב שמאי. " במקום יצחק רבין הדמוקרט הדגול החליף אותו שמעון פרס, בבוקר ההתנקשות מספר המנדטים של מפלגת העבודה בסקרים עמד אולי על 20. יש לי זיכרון. היה דיון אתמול על חוק פרסונלי".

"למה חברים שלך זרקו אותך?", התעניין כבל. "אני אגיד לך למה, אני כבר לא מתאים לפטריוטים", ענה. "אני אגיד לך מעבר לזה, הזמינו אותי היום להתראיין בכמעט כל תכניות הטלוויזיה וכולם ביטלו. מה קורה היום? אתה צריך להתרעם על מה שקורה היום בעידן הרשתות. שחיים לוינסון, האיש יפה התואר הזה, מפרסם חצי כותרת, קורא לי 'חולה', וכולם ניזונים מזה".

בסופו של הריאיון נשאל שמאי האם העובדה שהפטריוטים החליטו לוותר על שירותך לא אומרת שאפילו באגף הימני הדעות שלך לא מקובלות. עו"ד שמאי הדגיש: "לא, היא לגמרי לא אומרת. ליבי התרחב היום מהתגובות, מעל אלף ואולי יותר, לפוסט ב'ערוץ 14' שהודיעו בגאווה על הדחתי. מתוך אלף תגובות יש אלף בעדי, אז זה נותן לך את התשובה".
 
סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm