אירוויזיון 2019 בישראל - הזדמנות אחרונה לקחת חלק בהיסטוריה: היום (שני) הודיע תאגיד השידור הישראלי כי מכירת הכרטיסים לתחרות האירופית שתתקיים בתל אביב במתחם EXPO שבגני התערוכה תיפתח לסבב נוסף החל ממחר. הגמר הגדול יתקיים ב-18 למאי, ושני חצאי הגמר יתקיימו ב-14 ו-16 והמכירה תתבצע דרך אתר "לאן".

הגל השני של מכירת הכרטיסים יחל מחר, יום שלישי, 16 באפריל בשעה 18:00 (שעון ישראל) באתר "לאן". בגל השני של מכירת הכרטיסים המחירים ינועו בין 200 שקלים (למופעי חזרות, חצי גמר, ועד 2000 שקלים בגרין רום VIP (לגמר בלבד).

במסיבת העיתונאים הרשמית שהתקיימה הבוקר הוצגו אירועי האירוויזיון שיפתחו באופן רשמי באירוע השטיח הכתום בכיכר התרבות בסמוך לתיאטרון הבימה בתל אביב ב- 12 במאי, בין ההודעות החשובות הוכרז גם על השתתפותה של גל גדות בתחרות בתפקיד שעדיין לא נחשף. 
איגוד השידור האירופי משתף פעולה עם הפדרציה הצרכנית, Ticket Check, כך שלוגו הפדרציה באתר הוא הסימן לכך שמדובר באתר הרשמי לקניית הכרטיסים. באיגוד השידור האירופי וב"כאן" ממליצים לרכוש כרטיסים רק מהאתר הרשמי. מידע נוסף ועדכונים ניתן לראות באתר לאן, באתר כאן ובאתר רשמי של האירוויזיון Eurovision.tv.

גל גדות. רויטרס גל גדות. רויטרס

זיוית דוידוביץ', מפיקה ראשית של האירוויזיון: "אנו רואים באירוויזיון כרטיס ביקור לישראל ואנחנו רוצים להציג את ישראל בצורה הטובה ביותר. עוד הוסיפה דוידוביץ' כי הצוות הישראלי שעובד באירוויזיון הוא מהבכירים ביותר הן בהפקה והן בקרייאטיב והאנשים הגיעו לעבוד מתוך שליחות ושאיפה לייצג את ישראל ולבצע את האירוויזיון בצורה הטובה ביותר אי פעם בתולדות 64 שנות קיומו".

במסיבת העיתונאים הוצגה חלק מהתוכנית האמנותית אשר תעמוד במרכז שלושת המופעים המושקעים של אירועי האירוויזיון. יובל כהן, במאי ועורך ראשי של האירוויזיון: "אחרי עשרים שנה אנחנו נרגשים לארח את תחרות המוזיקה הגדולה בעולם בה יקחו חלק 41 שירים ממדינות שונות בעולם. בבניית הליין אפ של המופעים הושקעה מחשבה רבה במטרה "לדבר" אל 200 מיליון צופים ובאותה נשימה להביא להם את ישראל למסך".

אירוויזיון. צילום מסך אירוויזיון. צילום מסך

אירוע חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 14 במאי, הגמר השני יתקיים ב- 16 במאי ואירוע הגמר ב- 18 במאי, בהנחיית ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב. לראשונה, שידור הגמר בישראל יחל בשעה 21:40 עם משדר מיוחד שתפתח ירדנה ארזי, 40 שנה אחרי שהנחתה את האירוויזיון הראשון שהתקיים ירושלים ב 31 במרץ 1979. טייכר וזרחוביץ' יפרשנו בקולם את שלושת משדרי האירוויזיון בזווית קומית.

התוכנית האמנותית: עבור צילומי הגלויות נציגי המדינות השונות נעתרו לבקשה של מפיקי האירוויזיון להעז ולרקוד בכל הארץ. הפרויקט של עידן ריייכל יבצע את השיר "בואי" Come To Me עם 24 משתתפים. הצצה לאמני וידיאו שלנו כדוגמת "קותי מן" שעיצב מחדש את פסקול האירוויזיון. הוונדרוומן שלנו גל גדות, תראה את תל אביב וישראל כמו שלא נראתה מעולם. להקת ״שלווה״ שלימדה את כולנו שיעור בכוחו של חלום ובאומץ להגשים אותו.

בנוסף הפיינליסטים הגדולים של האירוויזיון - מונס, קונטציה, אלני וורקה יבצעו בנאמבר חד פעמי יחד עם גלי עטרי לשיר הללויה, השיר שהביא לירושלים את ניצחון הדאבל ב- 1979. המנצחת הגדולה מאירוויזיון 1998 דנה אינטרנשיונל תחזור לבמת האירוויזיון גם בחצי הגמר וגם בגמר. הישראלי הראשון שהביא לישראל את האירוויזיון יזהר כהן ייתן את הניקוד של צוות השיפוט הישראלי (שיסגור את כל הצבעות השופטים). עוד תהיה כמובן גם נטע שלנו שלפני שנה, בליסבון, הגשימה את החלום האישי שלה ושל כולנו. נטע תעלה עם שיר בבכורה עולמית ובביצוע בלתי נשכח לשיר "TOY".

אירוויזיון בתל אביב. צלם : אדם שולדמן, פלאש 90 אירוויזיון בתל אביב. צלם : אדם שולדמן, פלאש 90