האמת חייבת להיאמר. מלבד נעמה קסרי שהגיעה לאי מצוידת בארגז כלים משומן היטב, יש מעט שורדים בעונה זו שיכולים להשאיר אותנו חסרי אדישות. גם ליהיא ושמחה גורמות לרעשי רקע ועושות מסביבן לא מעט גלים, אך נעמה היא המוח שפועל בחוכמה ובתבונה והייתי ממליצה בחום עליה למלא את תפקיד השגרירה שלנו באו"ם, כאשר דני דנון יפרוש מתפקידו.

היא יודעת לשקר, לתחמן, להחניף, והכול בנועם הליכות מבלי להשתלח באף אחד. כל השאר הם חבורה חיוורת, נטולת מעוף ויוזמה, שגם כאשר הם עושים איזשהו מהלך, הוא כושל ונופל למול המהלך מנגד של נעמה. אפשר לאהוב או לשנוא אותה, אך היא עושה את העונה. היא בעלת אינטואיציות חדות ועין בוחנת וכל כך מתוחכמת, שאולי לא הייתי רוצה להיות יריבה עסקית שלה בחיים האמיתיים, אך בלעדיה, הישרדות, שגם כך מצבה היום בקאנטים, הייתה אפילו יותר מורטת עצבים מאשר לשמוע אינסוף שירים אחד אחרי השני (שחלקם מבוצעים בזיופים צורמים עד שבא לך לקרוע את הריפוד של הספה בסלון), בדיוק כפי שקרה בחצי הגמר הראשון של האירוויזיון. אם כן, לא בכדי אפשרה ההפקה לנעמה להישאר אחרי שהודחה מיד בתחילת העונה, כי לא מוותרים בקלות כזאת על השחקנית הראשית בהצגה. 

ושוב הצליח לה אמש כאשר גרמה להדחתו של אסף אשתר, האיש והעברית השגורה בפיו, שאמנם הביא איתו לאי הליכות ונימוסים, אך לא הרבה עניין. הוא אמנם יצא מהמשחק נקי וצח כשלג מבלי שמישהו ינטור לו או יכעס עליו, כי לאורך כל העונה הוא היה ה"פאדרה" החביב שלא מזיק, אך גם לא ממש תורם, מלבד שעורי לשון, כך שהוא עזב במצפון נקי, אך גם לא הטביע את חותמו.

ג'ובאני. התירוץ להדיח את אסף היא צולע. צילום מסךג'ובאני. התירוץ להדיח את אסף היא צולע. צילום מסך


כנגד כל הסיכויים, אחרי שגיא זו-ארץ הודיע להם פתאום, שאין להם זמן לתכנן אסטרטגיות, ושמיד עכשיו הם ידיחו מישהו במועצת שבט, עדיין הצליחה נעמה להשפיע על רוב הקבוצה להצביע להדחתו של אסף, וכך להציל את עצמה. באלגנטיות ובמתק שפתיים היא פשוט זרקה לחלל האוויר במהלך מועצת השבט, כמה הרהורים לגבי אסף, כשהיא מתארת אותו כמים שקטים, שאף פעם לא מגיב, אך קולט היטב כל מה שקורה סביבו, אוגר ואוגר, ולבסוף מביא את כל המאגר הזה לשקד.

מה שאובייקטיבית הוא לא נכון, כי מעולם לא שמענו את אסף מרכל או מוסר מידע מפליל על מישהו. אבל המשפט הקטן הזה של נעמה הספיק להצית כמה ספקות אצל אנשים שהרגישו שעכשיו יש להם סיבה מוצדקת להדיח את אסף. אפילו ג'ובאני שכל העונה מתרברב שכאשר הוא נותן מילה למישהו הוא מקיים את הבטחתו, בסוף הדיח את אסף מבלי להניד עפעף.

התירוץ של ג'ובאני להדיח את אסף היה צולע למדי. הוא הסביר שהוא מדיח אותו כי אסף אמר במועצת השבט שבמשחק הזה מותר הכול, גם לשקר ולהפר הבטחות. אז אם אסף אמר את זה, מי אני, ג'ובאני, שאתווכח על זה? האם יש תירוץ נוח יותר להדיח מישהו שבעצמו נותן גושפנקא להדחתו? לא. אך מצד שני, זה תירוץ חמקני, טפשי ולא רציני. וכל זה, ובלבד שלא לפגוע בנעמה, מי שטוענת לכתר, אך עושה זאת בשקט, בלי לעשות הרבה רעש וצלצולים. בניגוד לגואטה שאף היא תובעת את הכתר לעצמה אבל עם הרבה פוזות ופומפוזיות.

נשאר רק לתהות למה התכוון אייל ברקובר, המושבע השני של הישרדות, כאשר הודיע לנעמה וליהיא שהן תשלמנה מחיר על כך שגרמו להדחתו בפרק הקודם. וכי מה הוא יכול לעשות? להביא לכאן את המאפיה מפרו? או להצביע נגדן בסוף העונה? נו שוין, הן ישרדו גם את זה.