הסופר חיים באר יוצא בחריפות נגד הציונות הדתית ואומר בתכנית "פגישה עם רוני קובן" שתשודר הערב בשעה 22:00 בכאן 11: "הציונות הדתית היא כמו גידול שפירי שהפך לגידול סרטני. הם הפכו לסרטן".

"הצורה שבה סמוטריץ' מדבר על חילול שבת זה טירוף מוחלט", הוסיף הסופר. "למרות שאני שומר שבת ולמרות שאני הולך לבית כנסת ואוהב להתפלל, ואני אדם דתי בלי התפאורה אני מבועת מהגסות והאכזריות. זה לא יהודי. זה צד מסוים ביהדות שהיה מרוסן והוא התפרץ".

כיצד תיראה ישראל אם הציונות הדתית תעלה לשלטון?
"אם יעלה בידה להוביל את ישראל היא תהפוך אותנו לסעודיה. שכבה דקה ועשירה עם הרבה משרתים. טיפולי המרה זה יהיה הדבר הכי פחות גרוע ברשימה. יהרגו את ההומואים. יגידו שאצלנו אין דבר כזה".

יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו תקף ואמר: "לשמוע ולא להאמין. דברי שטנה נגד ציבור שלם הפועל למען שמירה על העם והארץ, מקבל עוד ועוד דקירות בבטן הרכה והשמאל שותק".

עוד הוסיף אליהו כי הוא "מזמין את חיים באר לסיור בקרב אלפי קהילות בישראל ואתרי מורשת שילמדו אותו אותו קצת על המוסד הנפלא של הציונות הדתית. כנראה שחיים שכח לאן הובילו בעבר דברי הסתה וכנראה שמצפונו יהיה נקי אם יקרה משהו בעקבות דבריו כלפי מגזר שנותן את כל כולו למען העם והארץ ואני ממתין לשמוע את גינויי השמאל כנגד אמירות קשות אלו וקורא לו להתנצל ויפה שעה אחת קודם".