העיתונאי ואיש התקשורת רוני דניאל הלך היום (שני) לעולמו, לאחר שלקה בדום לב, והוא בן 73. הוא הותיר אחריו אישה - שלומית, ושלושה ילדים. דניאל כיהן ב-28 השנים האחרונות כפרשן הצבאי של ערוץ 2 ושל חדשות 12, אולם הקריירה התקשורתית שלו נמשכת כבר 50 שנה.

בטרם עבר לטלוויזיה, עבד בקול ישראל, תחילה ככתב תחבורה ולאחר מכן עבר לתחום איתו הוא מזוהה - כתב צבאי. הוא עבד גם בגלי צה"ל. בשנים 1992–1993 היה בין מנחי התוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית. מאז 1993 הוא הכתב לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות בערוץ 2.

בשנים האחרונות חזר לרדיו והגיש תוכניות ברדיו 103FM, בהן "הקבינט הביטחוני" ואת תוכנית השיחות עם מאזינים בימי חמישי. 

החברים בחדשות 12, הקולגות והפוליטקיאים: נפרדים מרוני דניאל

דניאל נולד בבגדד שבעיראק. בגיל חודשיים איבד את אביו שנפטר, ובגיל 3 עלה לישראל עם אמו וגדל בקיבוץ מעוז חיים שבעמק בית שאן. באוקטובר 1965 התגייס לצה"ל לגדוד 906 של הנח"ל. עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. בתום הקורס שב לנח"ל והיה למפקד מחלקה.

"שלום חבר": נתן זהבי דיווח על מותו של רוני דניאל - ופרץ בבכי

במלחמת ששת הימים לחם בקרב אום-כתף בחזית המצרית, נפצע מרסיסים אך חזר לחזית. בשלהי שנות ה-60 היה למפקד פלוגה ולחם במלחמת ההתשה. במלחמת יום הכיפורים, זמן קצר לאחר שחרורו מצה"ל, נלווה ככתב קול ישראל לגדוד 51 במבצע קינוח. מאוחר יותר מונה על ידי יורם יאיר למפקד גדוד מילואים של גולני. בהמשך שירת כמג"ד בחטיבת הנגב וכסמח"ט במילואים. הוא בעל דרגת סא"ל במילואים.