מועמדת מספר 4 ברשימת מרצ לכנסת, ג'ידא רינאוי זועבי, עוררה היום (שני) סערה כשהעניקה ראיון לאתר החדשות בערבית "כל אלערב", שבו אמרה כי תימנע בהצבעה על חוק טיפולי המרה אם יועלה בכנסת, מתוך התחשבות בחברה השמרנית שמתוכה היא באה, ובניגוד לקו הפרו-להט"בי המזוהה עם מרצ.

יו״ר מרצ, ניצן הורוביץ, התנער מדבריה של רינאווי-זועבי ואמר: "כל חברי מרצ, יהודים וערבים, מחוייבים באופן מלא ומוחלט למאבק לשיוויון ולקידום זכויות הקהילה הגאה. בכנסת הבאה נמשיך בקידום הצעת החוק שלי לאיסור טיפולי המרה, כהצעת חוק משותפת לכל סיעת מרצ ונגיש הצעות נוספות בעניין פונדקאות, נישואים אזרחיים, טרנסג׳נדרים ואימוץ לזוגות מאותו מין.

"ג'ידע רינאווי-זועבי הבהירה שדבריה בעניין נאמרו באופן מוטעה וכי היא מסורה במאה אחוז למאבק לשיוויון של הקהילה הגאה, מתוך תפיסת יסוד של שיוויון האדם. כך היא פעלה בארגונים החברתיים שהובילה, והיא תמשיך לפעול ברוח זו גם בכנסת למען שיוויון חברתי בישראל".

גם רינאווי זועבי עצמה פרסמה הודעת הבהרה מיד לאחר פרסום הראיון: "ג׳ידא רינאווי-זועבי, מועמדת ברשימת מרצ, מבהירה כי תתמוך בכל חקיקה לקידום זכויות להט״ב. כמו כן היא מבהירה כי היא תומכת בהצעת החוק לאיסור טיפולי המרה שהגיש ח״כ ניצן הורוביץ. טיפולי המרה הם נגע שיש לבער מהחברה. הם גורמים לפגיעה קשה בנערים ונערות, והדבר חייב לעבור מן העולם".

מהאגודה למען הלהט״ב נמסר בתגובה לדבריה של ג'ידא רינאוי זועבי: ״לא נקבל שידברו אלינו בשתי שפות. הפצת מסרים רעילים ולהט"בופובים בערבית ולאחר מכן מסרים מעודנים בעברית, כפי שעשו ח"כ מנסור עבאס ונוספים, היא פרקטיקה בזויה. בלתי נתפס שחברת כנסת מטעם מרצ שנבחרה כדי לייצג קול ליברלי תאמץ סטנדרט כפול מסוג כזה. אם רינאוי זועבי אכן מתחרטת על דבריה, מצופה ממנה לפרסם זאת קודם כל בשפה הערבית ולציבור הערבי, כפי שהתבטאה מלכתחילה״.