הבדיחה שגרמה לסערה:יאיר לפיד אמנם התנצל על האמירה שב"כחול לבן" יש "מעט נשים אבל לא כולן ממושמעות", אבל הביקורת לא נפסקת. חברת הכנסת מירב בן ארי מכולנו התראיינה הבוקר אצל אילה חסון ב-103FM והתייחסה לאמירה של לפיד: "זה היה כל כך מביש ומיותר. חשוב לומר שלפיד כבר התנצל על דבריו ואמר שמדובר בבדיחה לא מוצלחת. הוא עצמו טוען שהוא מתקדם בתפיסת עולמו. למה היה צריך את האמירה הזאת? לא משנה איך מסתכלים על זה – זה נשמע רע מאוד. אישה אינה ועדת קישוט. מגדר זה נושא לא פחות חשוב משאר המאבקים שלנו בישראל".טענו שהבדיחה הזו משקפת את עמדתו האמיתית של לפיד. איך הנשים אצלכם במפלגה ממוקמות?
"יש שלוש נשים מובילות אצלנו במפלגה. יש משמעות בלהציב נשים בתפקידים חשובים. היה מי שאמר שנשים מנומסות לא עושות היסטוריה והתבטאות של לפיד לא צריכה להישמע אצלנו. השבוע נציין את יום האישה והנה הסיבה מדוע".כאישה חזקה אני יכולה לומר לך שאני לא משתמשת בקלף הזה. אני מסתכלת על עצמי קודם כל כאדם. אבל יש גם כאלה שתקועים בעבר.
"כל חיי הגדרתי את עצמי כאדם אבל כשאת שומעת ביטויים כאלה זה מחזיר אותך אחורה".זה לא סתם שאתם תוקפים את מפלגת גנץ-לפיד. הם מאיימים עליכם במספר המנדטים.
"המתקפה על לפיד היא מכל הנשים בכל המפלגות וזה לא רק בגלל הלחץ של המנדטים. כל המערכת הפוליטית הגיבה אתמול. אנחנו במפלגת כולנו הולכים ומספרים את כל ההישגים שלנו לציבור. היום יש מפלגה אחת שהיא חברתית – כלכלית והיא מפלגת כולנו".