כיצד הגיבו הרשתות החברתיות לכתב החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומהו התיק הכי מדובר ברשת? אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו בתוכניתם ב-103FM עם איתן מורדל, מנהל 'ויגו' מקבוצת יפעת, שבחנה את התכונה ברשת. אני רוצה לנסות להבין את הרוחות ברשת לאחר פרסום החשדות. זה בעיני אמין יותר מכל הסקרים. אילו רשתות חברתיות בדקתם?
"בדקנו את כל הרשתות החבריות, את אתרי החדשות והטוקבקים שעולים בהם, פורומים, בלוגים שונים וכל מה שאפשר לחושב עליו ברשת. אנחנו מבחינים שמאז הפרסום של החלטת היועץ המשפטי לממשלה יש פיצוץ שיח בנושא ברשת. יותר מ-20 אלף אזכורים להחלטת היועץ רק מאז יום חמישי. זו כמות שיח גדולה יותר מכל השיח על תיקי נתניהו בכל חודש ינואר האחרון".ומהו הפילוח?
"רוב הרשת תומכת בנתניהו, 59% בעדו, 18% ניטרליים ופחות מרבע מהגולשים מציגים שיח שלילי".אנחנו יודעים שבאופן כללי לנתניהו יש אחיזה חזקה ברשת ועל גולשים שנוהגים להגיב.
"הרשת באמת נוטה ימינה. הניתוח הוא של אנליסט שיודע לזהות מה אורגני ומה לא".אותי הפתיע לגלות שהתיק הכי מדובר ברשת הוא דווקא תיק 1000. הברנג'ה העיתונאית יותר מתעסקת ביחסים של נתניהו לתקשורת אך את הציבור מעניין השמפניות, הסיגריות, החמג"שיות והצוללות.


"אכן כך".