כניסתו של גבי אשכנזי לפוליטיקה עוררה מחדש את פרשת הרפז, ואת העימות שפרץ בין הרמטכ"ל לשעבר לבין שר הביטחון שבאותה תקופה, אהוד ברק. בסופו של דבר המשטרה ניקתה את ברק מחשדות בפרשת הרפז, אבל עד היום ישנה עננה מעליו בכל הקשור למה שקרה עם מינוי הרמטכ"ל אחריו. יוני קורן, לשעבר ראש המטה של ברק, הודה בשיחה עם ענת דוידוב וינון מגל ב-103FM, כי הוא מוטרד מאוד מהצטרפותו של אשכנזי לפוליטיקה. ולא, לא רק בגלל מסמך הרפז, אלא בגלל שלפתע פתאום בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול לבן, שינה את עמדתו: "הכרתי את גנץ כאיש ישר שלא מעגל פינות. כרמטכ"ל הוא אמר שאשכנזי עשה שגיאות חמורות מאוד ושצריכים להוציא את הפגר מהחדר. פתאום הוא החליט לקחת את הפגר איתו".מבלי להיכנס לפרשה, מה מטריד אותך?
"יצא לי לעבוד כמעט כל המועמדים בבחירות הללו ואני מתייחס לבני גנץ כאיש ישר. לכן אני מאוד מוטרד שגנץ אמר בכנס על אשכנזי שהוא עשה שגיאות חמורות בפרשת הרפז אך מחליט לקחת אותו איתו. אמנם גנץ הוא על ההגה אשכנזי אמר שגם היד שלו תהיה על ההגה, וזה מטריד אותי מאוד. מדובר באדם שמשטרת ישראל קבעה שהוא עבריין פלילי, אדם ששיקר כרמטכ"ל את פורום המטכ"ל, את שר הביטחון, את מבקר המדינה ואת המשטרה".אבל זה לא הגיע לכתב אישום. אתה חושב שזה היה תפור שלא הגישו נגדו כתב אישום?
"ויינשטיין הוציא אותו מזה אך זה מורכב מלהסביר. אין לי ספק שזה לא דבר נקי. אדם שהפיץ דברי שקר, פעל באופן אישי כדי לפגוע בשר הביטחון ובי ובמשפחתי ללא סיבה. חליתי בעקבות השקרים הופצו כלפיי. אחד האנשים שאשכנזי שלח כדי לאסוף עליי חומרים הוא עבריין מורשע בהריגה ב-78. אותו האיש אסף עליי שקרים במטרה להפעיל עליי מנוף לחצים".

גבי אשכנזי הוא עבריין בעיניך?
"חד וחלק כן. הוא עבריין כי ככה המשטרה חושבת, כי הוא עשה דברים שהם בניגוד לחוק. בינואר 2011, חודש לפני שאשכנזי פרש מתפקידו הוא נכנס לחדר מנכ"ל משרד הביטחון וצעק עליו שהוא יקרע אותו. איזו שפה זאת? מי מדבר ככה?"אשאל אותך לגבי יחסיו עם נוני מוזס. גבי אשכנזי התנגד להכנסת 'ישראל היום' לבסיסי צה"ל?
"הצבא התנגד. אני לא יכול לומר שגבי אשכנזי התנגד אישית. הצבא בתקופת אשכנזי כרמטכ"ל הביע התנגדות מפתיעה להכניס את עיתון 'ישראל היום' לבסיסים הצבאיים למרות שבניגוד לעיתונים האחרים, 'ישראל היום' לא ביקשו כסף".לסיום, גם אשכנזי הוקלט וגם הוא חטף והוא הודה שזה סגנון הדיבור שלו. הוא לא צדיק.
"זו בדיוק ההטעיה לציבור. אמנם אין צדיקים אך יש עבריינים. עבריינים יש רק בצד אחד וזה נתבע על ידי משטרת ישראל והיועץ המשפטי. אני בטוח לא אצביע לגנץ ואשכנזי".