אמנון אברמוביץ', פרשן חברת החדשות, אמר הבוקר (חמישי) ב-103FM כי מפלגת כחול לבן "לא מכה בבטן הרכה" של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו, והעריך כי אולי לא תישאר כמפלגה לאחר הבחירות. בשיחה עם חברי "הקבינט", אברמוביץ' התייחס להתנהלותו של נתניהו, השפעת ביתו הפרטי על ההחלטות הלאומיות והחשדות כלפיו והערכותיו לגבי תוצאות הבחירות. 
מה עם פרשה שעוד לא קיבלה מספר ארבע ספרתי ואני מכנה אותה 'פרשת מיליקובסקי', הבנק הפרטי של משפחת נתניהו שמעלה שאלות קשות בתחום המס קודם כל.

"היא וודאי תיחקר לאחר הבחירות".
הייחודיות של עבירות מס הן שלא צריך להוכיח כוונה, מספיק שהמדינה תפסוק שהיית צריך לדווח והסתרת – ואתה עבריין.
"שנינו לא מומחי מס אז נשאיר זאת לחוקרים".
למה להערכתך אדם בן 70, אמיד מאוד, צריך לקבל מימון וסיוע בכל דבר מבן דודו?
"יש את ההתנהלות המדינית-פוליטית של רה"מ, אופן קבלת ההחלטות, השפעת ביתו הפרטי על קבלת ההחלטות הלאומיות ויש את הנושא המשפטי והחקירתי. למה לערבב?".


כי יש קו משותף. אם ננסה לתמצת את החקירות לשורה אחת אנחנו יכולים לומר שזו אובססיה לכסף ולתקשורת.
"לא שמעתי את הריאיון שהיה לכם עם בני גנץ אך הוא ואנשיו בכחול לבן לא יודעים לשחק את המשחק משום שנתניהו באמצעות הפייסבוק שלו והטוויטר של בנו וקפטן ג'ורג' משחק מאוד מלוכלך".
הוא רוצה להישאר ממלכתי.
"משחקים כאן מעל השולחן ומתחתיו. כדי לשחק מתחת לשולחן לא גנץ, יאיר לפיד או גבי אשכנזי צריכים להשתתף במשחק. הם צריכים שאחרים ישחקו מתחת לשולחן וידברו עם יאיר נתניהו והטוקבקיסטים בשפה שהם מבינים. לנתניהו ומשפחתו יש בטן רכה אחר בטן רכה והם לא מכים בבטן הזו".

מצד שני יש לו גם יד חזקה וזרוע נטויה לעשות מהלכים בינלאומיים בערב הבחירות. 
"אנחנו יודעים להבחין בין מדיניות למיצגים, בין מהות להצגות. כל שתיארת על נתניהו הוא בתחום המיצגים. אמנם השבת גופתו של זכריה באומל היא מרגשת. הכרתי את המשפחה וכשמחזירים שרידי גופה ממלאים כאן חובה. בין זה לבין לעשות מיצג וקיצור הביקור ברוסיה לצורך הגעה להלוויה יש מרחק קצר".
בנימין נתניהו, אמיר אוחנה ו"קפטן ג'ורג'". צילום: מרק ישראל סלםבנימין נתניהו, אמיר אוחנה ו"קפטן ג'ורג'". צילום: מרק ישראל סלם

 
מה לדעתך על הסקרים האחרונים שמציגים יתרון גמור לגוש הימין?
"אני נזהר מלצפות את פני העתיד, הרושם שלי הוא שגוש הימין-חרדים אכן יהיה הגוש הגדול".
ומה יקרה לכחול לבן אחרי?
"זו שאלה טובה, מעניין אם היא תישאר כמפלגה או שהאוטובוס יפזר את האנשים בתחנות בהן עלו".
נתניהו יעדיף ממשלה עם קולות קיצוניים או יחתור לאחדות?
"באופן אמיתי הוא אמור לחתור לאחדות אך תסכימו איתי שמטרתו של נתניהו היא לחמוק מאימת הדין ולשם כך הוא יידרש לקואליציה שתסכים לא להסיר את חסינותו".
הוא עשוי גם לאמץ את תוכנית טראמפ לזכות באתרוג מצד התקשורת.
"גם אם נתניהו יקים ממשלה עם כחול לבן וייעתר לתוכנית המאה של טראמפ זה לא יושיע אותו. תיקיו לא ייסגרו בגלל הסיבה הזו".