שומר על אופטימיות: לאחר שמפלגתו לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, יו"ר הימין החדש, השר נפתלי בנט, מסרב לוותר וקורא למשקיפים מכל המפלגות ברחבי הארץ להתגייס לעזרתו במטרה לבדוק שוב האם התקיימו פערים בתוצאות בקלפיות. "יממה האחרונה התקדמנו בצורה מפתיעה. הסיכוי לא ענק, אך גם לא מבוטל. אנחנו לא מרימים ידיים. הפער שלנו למעבר של אחוז החסימה של 0.0003 (!) מסך הקולות, ושעת הנעילה היא רביעי לילה. היום, יום שני, הוא יום מכריע", כתב בנט בפייסבוק.
עוד הוסיף: "אינני יודע האם נצליח או לא. אני יודע שיש סיכוי, ואיילת ואני רואים שיש המון ישראלים טובים שמתפללים לכך, אלפים שנרשמים להתנדב, ומאות שהגיעו בפועל. על כך תודתנו. אנחנו לא מוותרים עד שנמצה כל אפשרות. אנחנו עושים זאת עבור כמעט 140,000 בוחרינו שרוצים שנעבור ועוד המון אנשים טובים אחרים. יש כאלה שצוחקים על המאמץ הזה שלנו לעבור את סף אחוז החסימה: "זה פתטי, חסר סיכוי, נואש". לא נורא. שיגחכו. אנחנו נתאמץ ונשתדל". 
 
כזכור, אמש הודיעה ועדת הבחירות המרכזית כי מהבדיקה שנערכה לא נמצאו פתקי הצבעה פסולים לרשימת הימין החדש, למעט פתק אחד בלבד, זאת לאחר טענות מצד המפלגה לאי סדרים חמורים במהלך ספירת הקולות של המעטפות הכפולות במהלך השבוע שעבר.
 
עוד ציינו בוועדת הבחירות: "לבקשת השר בנט, ולפנים משורת הדין אישר היום יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, לשר ולנציגיו לעיין היום, בחומרים הגולמיים של ועדות הספירה של המעטפות הכפולות שנספרו בכנסת וזאת לאור הטענה כי הייתה פסילה מסיבית של פתקי הימין החדש. לאחר עיון בחומרים לא נמצאו פתקי הצבעה פסולים לרשימת הימין החדש, למעט פתק אחד בלבד פסול שנפסל מעילה שבחוק".
 
במערכת הפוליטית מעריכים כי בעקבות הכישלון של הימין החדש, שלא עברה את אחוז החסימה, שרת המשפטים שקד תתפקד לליכוד, שם היא זוכה לפופולריות רבה. שקד נבחרה בינואר 2012 למרכז הליכוד בסניף קריית ארבע וכן למועצת סניף צפון תל אביב, אך פרשה לאחר כחמישה חודשים והצטרפה למפלגת הבית היהודי, שממנה התפלגה עם בנט לקראת הבחירות האחרונות, לצורך הקמת הימין החדש. התפקדות מחודשות לליכוד תאפשר לה בעתיד להתמודד בפריימריז על מקום בצמרת המפלגה, בעידן שלאחר נתניהו.
 
בליכוד מעריכים כי שקד נגררה בידי בנט להרפתקה של הקמת הימין החדש, ובעקבות הכישלון המהדהד ייפרדו השניים והיא תתפקד בקרוב לשורות מפלגת השלטון. חבר הכנסת דוד ביטן אמר היום שלהערכתו, שקד תתפקד לליכוד כבר אחרי חג הפסח. דוברה של שרת המשפטים אמר בתגובה כי "שרת המשפטים כרגע לא עוסקת בעתיד אלא בהווה, וזה ספירת הקלפיות".
 
הראשון שהעריך כבר ביולי בשנה שעברה כי שקד עשויה להגיע בסופו של דבר לליכוד היה ח"כ דוד ביטן, שאמר בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי אם שרת המשפטים תתמודד בפריימריז של הליכוד, היא תזכה במקום הראשון ותנצח את מירי רגב, גדעון סער, ישראל כ"ץ ובעצם כל מועמד אחר. הדברים קיבלו חיזוק בממצאי סקר מיוחד שנערך עבור "מעריב־סופהשבוע" בידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס, בראשות מנחם לזר, שהראה כי שקד היא הפוליטיקאית הפופולרית ביותר אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו וכי הליכוד בראשותה יכול היה לקבל בבחירות 33 מנדטים.