היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי המשפטים והפנים כי קיימת מניעה משפטית לאישור הצעת החוק להצבת מצלמות בקלפיות, אותה בליכוד מבקשים לקדם לפני הבחירות ולהעלותו להצבעה ביום ראשון הקרוב. בחוות דעתו כתב מנדלבליט בין היתר כי "הצעת החוק מעוררת קשיים חוקתיים ומשפטיים רבים, מהותיים ותהליכיים כאחד". נתניהו אמר בתגובה: "נמשיך בחקיקה להצבת מצלמות בקלפיות, לא ניתן לגנוב את הבחירות".

גם בליכוד הגיבו ואמרו כי ימשיכו בהליך חקיקת החוק ויביאו את ההצעה לממשלה למרות עמדת היועמ"ש בנושא. "קיבלנו בתדהמה את עמדת היועמ״ש נגד הצעת החוק לאפשר הצבת מצלמות באולם הקלפיות באופן שימנע בוודאות את גניבת הבחירות על ידי זיוף קולות. הגורמים המשפטיים, שמחובתם היה לפעול בכל דרך נגד הזיוף הוודאי של קולות, נוהגים בדיוק הפוך מסיבות לא ברורות. מה גם שהצעת החוק להצבת מצלמות מבהירה שלא מדובר בשום תיעוד של ההצבעה מאחורי הפרגוד ושחשאיות הבחירות תישמר בקפדנות". 
עוד הוסיפו בליכוד: "עמדת היועמ״ש מדאיגה במיוחד לאור העובדה שהשופט מלצר קבע שתופעת הזיופים מסוכנת ושיש להילחם בה, ואף העביר קלפיות מהבחירות האחרונות לבדיקת המשטרה. לאחר קבלת חוות הדעת של היועמ״ש, שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע שהוא ימשיך בהליך החקיקה ויביא את ההצעה לממשלה".

כזכור, בליכוד רוצים לקדם הליך חקיקה מהיר של החוק להצבת מצלמות בקלפיות, לאחר שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אסר על הליכוד לצלם את ההצבעה. מלצר החליט להקים במקום זאת יחידה לטוהר הבחירות שבה יהיו כאלף משקיפים שיצוידו במצלמות ויסיירו ביום הבחירות בקלפיות ברחבי הארץ.