רשימת העבודה-גשר-מרצ התכנסה היום לישיבה חגיגית בבית הירוק רמת אביב, בה השתתפו מועמדי הרשימה לכנסת ה-23 והושק קמפיין הבחירות, עם הסיסמה "הפעם מנצחים". ראשי שלוש המפלגות המרכיבות את האיחוד נשאו דברים.

יו"ר העבודה גשר מרצ, עמיר פרץ, הצהיר על הנפת הדגל המדיני: "הרכבנו רשימה אחת גדולה שיוצרת ציר בין אפיקים, אפקה ואופקים. רשימה שתהיה המצפון החברתי והמצפן המדיני. של ישראל. החיבור שלנו יחזיר את ההשקעה החברתית ואת התהליך המדיני לשלום אל שולחן הממשלה. אנחנו לא מסתפקים ב"רק לא ביבי".

"בשבוע הבא, נסיר את החסינות של נתניהו .במקום זאת, נדרוש חסינות למשפחות הצעירות שלא עומדות ביוקר החינוך והדיור בישראל. נדרוש חסינות לקשישים שצריכים לבחור בין תרופה לפרוסה. חסינות לנכים. חסינות לילדים בעלי מוגבלויות. חסינות להתיישבות העובדת. חסינות למיעוטים. אנחנו נחזיר את המילה שלום למערכת הבחירות הזאת, ונניף את דגל הביטחון והשלום לצד דגל הצדק החברתי".

יו"ר גשר, אורלי לוי אבקסיס, אשר דווח כי התנגדה לאיחוד עם מרצ, התמקדה בנושא החברתי: "לפעמים פעולות לא שגרתיות מצילות את הספינה מטביעה. במקרה שלנו הספינה היא המדינה והפעולה היא האיחוד בין המפלגות בבחירות הקרובות תחת פתק אחד. אני רואה את ההחלטה האמיצה הזאת כאקט של מבוגר אחראי בזירה פוליטית חסרת אחריות.  החיבור הזה יבטיח שהממשלה שהפקירה את האוכלוסיה, את המשפחות הצעירות, את הילדים העניים, ואת החיים עצמם של האזרחים לא תזכה להתקיים שוב. זה דבר גדול שעשינו.

"במשך השנה האחרונה כל הנושאים החברתיים של ישראל תקועים בגלל פלונטר פוליטי שמזיק למדינה ומזיק לאזרחים, המצב הגיע לסף אסון. מצופה מאיתנו בשעת חירום לשים את המחלוקות בצד, למצוא מכנה משותף ולאחד כוחות למען המטרה. למען עתיד מדינת ישראל. בתקופה בה הפוליטיקאים מוצאים לנכון לפלג ולשסע את העם, אנחנו בחרנו למצוא את המכנה המשותף ולמצא את השיח המאחד. עם זאת בנושאים עליהם מתעוררת מחלוקת כל אחת מהמפלגות שומרת על עצמאותה".

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, תקף את ממשלת הימין: "אתמול נפל דבר בישראל. עסקת חסינות תמורת גזענות. בעבור הימלטות מבית המשפט, נתניהו מוכן להכניס את בן גביר לממשלה. אחרי שהכניס את סמוטריץ' ורפי פרץ לקבינט הביטחוני, נקבל את בן גביר במשרד המשפטים. את חלום הבלהות הזה צריך לעצור. אנחנו באים להחליף לא רק את ראש הממשלה, אלא את המדיניות ואת הממשלה כולה. 

"אנחנו נדאג שבמשרד הביטחון יישב שר שדואג לביטחון ולא לסיפוח ובנייה בהתנחלויות. נדאג שבמשרד התחבורה לא יישב שר שמתעמר באזרחים , ומעניש אותם על ידי ביטול תחבורה ציבורית בשבת. שבמשרד החינוך לא ישב הומופוב. אנחנו לא משת״פים של הגזענים ולא -ליכוד ב'. אנחנו מביאים אלטרנטיבה אידיאולוגית אמיתית. אנחנו נניף את הדגל המדיני ונביא יוזמה מדינית שתעצור את הסיפוח. אנחנו נקדם שותפות יהודית ערבית . אנחנו כאן כדי להקים ממשלת שמאל מרכז. כשהעבודה-גשר-מרץ היא הציר המרכזי בה".