היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, דחה הערב (שני) את עתירת עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת. והודיע לוועדת הבחירות שהוא מאשר את התמודדותה של חברת הכנסת היבא יזבק לכנסת. במפלגת ימינה תקפו ואמרו כי מדובר ב"החלטה אומללה".

"‏רוח גבית לתמיכה בטרור!", נכתב בחשבון הטוויטר של ימינה בטוויטר. "החלטה אומללה וחסרת-צדק לאפשר לתומכת המחבלים היבא יזבק להפוך לחברה בכנסת ישראל. חופש הביטוי אינו מצדיק קידומה של תומכת טרור. יזבק מתאימה יותר לייצג את חמאס מאשר את אזרחי ישראל. נפעל על מנת למנוע את כניסתה לבית המחוקקים הישראלי".

הבוקר יזבק (הרשימה המשותפת) הגיבה לדרישת היועמ"ש להבהיר את דבריה בנוגע לקריאה לאלימות כלפי חיילי צה"ל. בתצהיר תשובה שהגישה נכתב כי "אני עומדת מאחורי שני המשפטים שאמרתי. אכן האמירה שעמים רשאים לפעול למען שחרורם, מבטאת עמדה אוניברסאלית בהתאם למשפט הבינלאומי כי כל עם זכאי להגדרה עצמית. אך אין בעמדה אוניברסאלית שביטאתי קריאה או תמיכה כלשהי לשימוש באלימות". עוד כתבה יזבק: "אני חוזרת ומדגישה שאני לא קראתי בראיון (בחדשות 13 - מ.ו) וגם לא התכוונתי לשימוש באלימות מכל סוג נגד אף אדם בין אם הוא במדים או לא במדים, אזרח, תושב או חסר מעמד". 

כזכור, מנדלבליט הודיע אמש כי הוא דורש מיזבק הסברים לגבי ההתבטאות, ממנה עלולה להשתמע תמיכה בפגיעה בחיילי צה"ל. ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת הוגשו מספר בקשות לפסול את ח"כ יזבק מהתמודדות בבחירות, בין היתר, בגין העילה הקבועה בסעיף 7א לחוק יסוד הכנסת, העוסקת ב"תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל".

במכתב ששלח אמש מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, ענר הלמן, לבאי-כוחה של יזבק, נאמר כי היועץ המשפטי לממשלה רואה בחומרה רבה התבטאויות שמהן עולה, במפורש או במשתמע, תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל, לרבות פגיעה בחיילי צה"ל.הלמן הוסיף, כי היועמ"ש מבקש לקבל מח"כ יזבק התייחסות ברורה, מגובה בתצהיר מטעמה, בפרט לאמירה מסוף הריאיון הטלוויזיוני שנערך בערוץ 13, במהלכו נשאלה "האם זה חלק מהתנגדות סבירה מבחינתך, ולגיטימית לכיבוש, לפגוע בחיילים או לפגוע ברמטכ"ל?". עליה ענתה יזבק כי "החוק הבינלאומי בעצמו מאפשר לעמים שהם תחת כיבוש לפעול למען שחרורם". הבהרה זו נדרשה בכדי שיוכל היועץ המשפטי לממשלה להשלים את גיבוש עמדתו ביחס לבקשות הפסילה בעניינה.