רשימת העבודה גשר מרצ נכנסה למערבולת מאז הודעתה של חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס על כך שהיא מתנגדת לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. היום הערכה ישיבה ראשונה של הסיעה המשותפת מאז הבחירות, ולוי אבקסיס לא הגיעה אליה. ראש הרשימה, יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, חזר בפתח הישיבה על עמדתו לפיה יש להקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת. "המהלך נתקל בקשיים בתוך המפלגות, והודעתה של אורלי לוי אבקסיס מגדילה את הקשיים למימוש מהלך חשוב זה. חרף התחושות הקשות אני ממשיך לקיים קשר עם ח"כ לוי אבקסיס ומקווה להגיע לתיאום הפעילות העתידית איתה", אמר פרץ. 

פרץ שב והבהיר כי לא יצטרף לממשלה בראשות נתניהו: "לא אתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו. ישנם מספר שלבים משמעותיים שהראשון בהם הוא המלצה לנשיא המדינה ביום ראשון הקרוב, ואני ממליץ כי נודיע לנשיא על תמיכתנו בבני גנץ כמועמד לראשות הממשלה".

עוד אמר פרץ: "אני מבקש לפנות לכל הפעילים הפוליטיים מכל המפלגות, וקורא להם לשמור על איפוק ולא לחצות קווים אדומים. אני מגנה בכל תוקף איומים שהושמעו כנגד ח"כ אורלי לוי אבקסיס".

שני האישים התייחסו גם למשבר הקורונה בישראל. פרץ קרא לשר האוצר ולראש הממשלה להגדיל את תקציב החירום להתמודדות עם השלכות ההתפשטות של נגיף הקורונה. בנוסף לצעדים שהוכרזו אתמול, יש לקבוע כי חברות הנאלצות לפטר עובדים, יוכלו להמשיך ולהעסיקם במעמד של עובדים בחופשה שתשולם דרך הביטוח הלאומי כדמי אבטלה. עובדים השוהים בבידוד יוכלו לקבל חופשת מחלה". 

הורוביץ אמר כי ״הקורונה לא יכולה לתת חסינות לנתניהו. לא משפטית ולא פוליטית. בשלישי הקרוב יפתח המשפט של ראש הממשלה הנאשם. אין לו מנדט מוסרי להמשיך לכהן, וגם תחושת החירום של הקורונה לא תסתיר את הניסיון המתמשך של נתניהו לרמוס את מערכות שלטון החוק". 

הורוביץ תקף את הממשלה על הטיפול במשבר: "משבר הקורונה דווקא חושף את המחדלים ארוכי השנים של נתניהו שהזניח את מערכת הבריאות. אנחנו נחושים להקים ממשלה שבראשה יעמוד בני גנץ. זו הייתה ההבטחה המרכזית שלנו וזו המטרה שלנו עכשיו. אני מצפה מכל חברי הרשימה לעמוד במילתם. מי שלא יעמוד בזה צריך להחזיר את המנדט"