ברקע המגעים הסופיים להקמת הממשלה החדשה, בה יכהנו כ-36 שרים ו-16 סגני שרים, תקף היום (שני) יו"ר יש עתיד-תל"ם יאיר לפיד את הממשלה ואת העומד בראשה, בנימין נתניהו: אני אולי לא הייתי רמטכ"ל, אבל אפילו אני יודע - לא צריך 52 אנשים מתחת לאלונקה אחת", אמר לפיד ומתח בהמשך ביקורת גם על אופן ניהול משבר הקורונה.

"יש בעיה אחת מרכזית עם הממשלה שמקימים כאן – אף אחד לא צריך כזאת ממשלה. הממשלה הזו היא הסיבה לכך שאף אחד כבר לא מאמין לפוליטיקאים. הם משתמשים בלי בושה במשבר לאומי, בשביל לסדר לעצמם ג'ובים. אף אחד לא צריך עכשיו ממשלה של 36 שרים ו-16 סגני שרים", אמר לפיד.

לאחר מכן מתח חבר הכנסת ביקורת על ניהול משבר הקורונה: "המשבר הזה גם ככה לא מנוהל. גם ככה יש יותר מדי ידיים על ההגה. אף משרד לא יודע על מה הוא אחראי. הפתרון שלהם – להקים עוד משרדים, ועוד משרדים, ועוד ג'ובים ועוד ג'ובים. הכל כדי שנתניהו יוכל להמשיך להיות ראש ממשלה עם כתבי אישום. למרות זאת, אני מודיע מראש: בכל מה שקשור למאבק בקורונה, כל דבר טוב שהממשלה תשים על השולחן, נתמוך. לא נעשה חשבון פוליטי. אם זה טוב לעסקים הקטנים, אם זה טוב לחינוך, אם זה טוב לכלכלה – נצביע בעד. נעזור פה בכנסת". 

בהמשך אמר לפיד כי "זו הממשלה הכי גדולה, הכי בזבזנית, בתולדות המדינה. מי צריך את זה? מי שצריך לנהל את המשבר זה לא ממשלת ענק מנופחת, אלא צוות קטן וחזק, עם יכולת וסמכות לקבל החלטות. מה שצריך זו תוכנית עבודה. עם לוח זמנים ברור. אנחנו שמנו תוכנית כזו על השולחן. יש בה דמי אבטלה לעצמאים. יש מנגנון פיצוי יעיל. יש תוכנית להחזיר לעבודה את המובטלים. היא טובה וצריך ליישם אותה. לממשלה אין תוכנית. רק אוסף של הנחיות מבולבלות שנוחת עלינו מהטלוויזיה. אף אחד לא לוקח אחריות. במקום תוכנית עבודה מקימים מפלצת בירוקרטית".