השבוע התקיים בפתח תקווה אירוע קהילתי להשקת מקטע נחל שילה בפארק התעשיינים, בנוכחות השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן. האירוע כלל הפנינג טבע עירוני שהורכב בין השאר מסיורי טבע מודרכים, מתחמי הפרדת פסולת, תחנות הפעלה לשימוש חוזר, הצגת תיאטרון סביבתית, יריד דוכנים של יוצרים תושבי עוטף עזה ויישובי הצפון ועוד.

בפיתוח מקטע השביל של נחל שילה שאורכו קילומטר הושקעו כ- 10 מיליון שקלים. שותפים לפרויקט עיריית פתח תקווה, רשות ניקוז ונחלים ירקון, קרן השטחים הפתוחים ומשרד החקלאות.

רמי גרינברג ראש עיריית פתח תקווה: "גם בעת שגרה וגם בעת חירום אנו ממשיכים לדאוג לאיכות הסביבה ולשמירה על הסביבה והקיימות, ובתוך כך מקדמים את נושא המיחזור והעלאת המודעות למיחזור פסולת, לרבות פסולת אלקטרונית שאינה מתכלה ומזהמת את הקרקע. אני מזמין את כל תושבי ותושבות העיר, הילדים והמבוגרים, למחזר פסולת ולבדוק באתר העירייה היכן נמצאים מיכלי המיחזור המתאימים".

תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית, נטל חלק פעיל במערך הכולל של האירוע. משתתפי ההפנינג ביקרו  ב'מאי פקטורי' - מפעל המיחזור הנייד מהמתקדמים בעולם, ולמדו על חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית, תוך שהם עוברים תהליך חינוכי ערכי, וגם מבצעים אותו בפועל. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש הומחשה למשתתפים חוויית המיחזור. הם נגעו וראו כיצד נראה באמת מיחזור פסולת אלקטרונית. בדרך חדשנית זו קיבלו את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ומיחזור, ואף זכו לתמורה חברתית וערכית. 

בנוסף משתתפי ההפנינג לקחו חלק בפעילות ODT חווייתית ואתגרית, במהלכה עברו בין תחנות משחק ואתגר בטבע, ללימוד ולהמחשה מהי פסולת אלקטרונית, כיצד ניתן להעבירה למיחזור, ובעיקר על חשיבות השמירה על איכות הסביבה. מתחם המשחקים של מאי ODT היווה אטרקציה ייחודית ויצירתית, שאף גיבשה חלק מהמשפחות לחשיבה משותפת. 

כמו כן, תחנת המוזיקה שהוקמה עבור ההפנינג, שהורכבה מכלי נגינה ממוחזרים של פסולת אלקטרונית, משכה אליה גם פעוטות שנהנו מהצלילים שהפיקו. כך שמכלול הפעילויות יצרו קשר, עניין וחיבור של המשתתפים לחשיבות השלכת פסולת אלקטרונית למקומות המיועדים לכך, ועל החשיבות שבשמירה על סביבה נקייה.

דותן קבק, מנכ"ל תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "בשביל איכות החיים של כולנו, מוטלת עלינו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי פתח תקווה, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".