במעמד שר החוץ ישראל כץ, ראש עיריית לוד יאיר רביבו, רבנים ואישי ציבור, הוכנסו אתמול ששה ספרי תורה לבית הכנסת ישורון בלוד לעילוי נשמת תושבי העיר שהלכו לעולמם. שניים מהספרים שוחזרו ונכתבו מחדש למען הנצחתם של תושבי העיר רינה שנרב ודני גונן ז"ל שנרצחו במעיין סמוך ליישוב דולב שבחבל בנימין. במעמד המכובד והמרגש נכחו בני המשפחות.
 
מדובר בספרי תורה ישנים שחודשו ומעתה יוחזרו לשימוש בזכות תרומתו של איש העסקים ויזם הנדל"ן ליאור ברדוגו מנכ"ל ובעלים של ברדוגו גרופ, תושב העיר בעצמו. ספר נוסף חדש נכתב להנצחה וישמש לתפילה בבית הכנסת אשר במשרדי החברה.
 

האירוע היה פתוח לכל תושבי העיר והשכונה והקהל הגיע בהמוניו לבית הכנסת להשתתף במעמד כתיבת האותיות ותפירת היריעות. לאחר תפילת המנחה והערבית שהתקיימה במקביל יצאו החוגגים עם הספרים לרחבה הגדולה שכללה הפעלות לילדים, פינות יצירה ואטרקציות נוספות.
 
ברדוגו שיזם ותרם את שחזור הספרים אמר כי "שחזור הספרים הוא תהליך ארוך של כמעט שנה ואני מרגיש שהיתה לנו זכות גדולה לתת את הספרים לעילוי נשמת צדיקים תושבי ויוצאי העיר. כאנשים מאמינים עלינו לדבוק בעשיה ופחות בדיבור ולזכור שאנו צינור, ששום דבר לא שייך לנו, הקב"ה הוא שבוחר מה נעביר בו ואני שמח שנפלה בחלקי היכולת לתרום ולתת".