יו"ר ומנכ"ל חברת התרופות הבינלאומית פייזר ד"ר אלברט בורלא ביקר אתמול ביד ושם בירושלים. ד"ר בורלא הגיע לישראל לקבלת פרס בראשית, המכונה גם "הנובל היהודי", שיוענק לו מחר על ידי נשיא המדינה יצחק הרצוג.

בורלא, בנם של ניצולי שואה מסלוניקי, התקבל על ידי יו"ר יד ושם דני דיין. השניים סיירו במוזיאון לתולדות השואה, תוך שימת דגש על קורות יהדות יוון ועל סלוניקי בפרט, עיר הולדתו של בורלא.

"יד ושם אינו דומה לשום מקום אחר שבו ביקרתי", שיתף ד"ר בורלא בסיום הביקור. "זאת חוויה עוצמתית ומרגשת שלעולם לא אשכח. מצד אחד יד ושם הוא תזכורת חיונית לאן אנטישמיות ושנאת האחר עלולה להוביל, ולצד זאת הוא מציג את התמודדותם של היהודים בתקופת השואה ואת האומץ והחוסן של שורדי השואה מעוררי ההשראה".

"היה לי הכבוד לפגוש את ד"ר בורלא ולקבל את פניו ביד ושם", אמר דיין. "בשואה הושמד עולם יהודי עשיר ותוסס וחשוב שהציבור יכיר את הקהילות היהודיות, התרבות והמסורות שנחרבו, ואין סמלי מכך שהערב נשמעים כאן צלילים ושירים בלדינו".

חתן פרס בראשית הטרי ורעייתו מרים הניחו זר בטקס זיכרון באוהל יזכור וחתמו בספר האורחים של יד ושם. בערב השתתפו ד"ר בורלא, דיין ויו"ר קרן פרס בראשית סטן פולובץ, במופע מיוחד בבית הכנסת ביד ושם, שכלל מוזיקה ופסוקים בלדינו.

"היה לי הכבוד ללוות את אלברט בביקורו ביד ושם ולחזות בקשר הרגשי והאישי שלו לששת מיליון הנשמות שאבדו בשואה, יחד עם מסירותו העמוקה למען הצלת מיליוני חיים כיום, באמצעות מנהיגותו בפייזר", אמר פולובץ.