מידי שנה מגיע רבה של "כללית", הרב מנחם לפקיבקר, למעונו של הרב יצחק זילברשטיין, רבה של שכונת אלחנן, לבצע מכירת חמץ בשליחותן של עשרות חברות תרופות בינלאומיות המחזיקות נציגות בישראל. 

חברת פייזר והמנכ"ל היהודי שלה, אלברט בורלא, כיכבו השנה בכותרות בישראל בעקבות מיליוני החיסונים נגד קורונה שסיפקו לישראל. לאחרונה, גם נציגי "פייזר" בישראל הביעו התעניינות במכירת החמץ, אך הם התנו זאת באישור של ההנהלה העולמית. הרב מנחם לפקיבקר נענה לאתגר ותרגם את שטר מכירת החמץ לאנגלית כדי שבכירי החברה יבינו על מה הם חותמים. לאחר התרגום, חתמה הנהלת "פייזר" על ייפוי כוח מיוחד לרבה של "כללית", שייצג אותם בטקס מכירת החמץ.

ואכן, היום הגיע הרב מנחם לפקיבקר יחד עם הרב נחמיה בלושטיין, מנהל מגזר חרדי במחוז דן של "כללית" לביתו של הרב זילברשטיין עם שטרי מכירת החמץ של 80 חברות תרופות, בהן גם החמץ של משרדי "פייזר" בישראל.

הרב זילברשטיין התרגש מהמעשה של חברת "פייזר" ובירך שבזכות המצווה וקידוש ה' "נזכה לאכול בטהרה מן הפסחים והזבחים".

לדברי רבה של "כללית", הרב מנחם לפקיבקר: "כללית מובילה בכל הפרמטרים המקצועיים, גם בתחום השמירה על הכשרות וההלכה בתוך ארגון הבריאות. כמו בחוברת התרופות הכשרות לפסח, גם במכירת החמץ אנחנו עומדים בקשר עם כל חברות התרופות שפועלות בישראל וזכינו לייצג עשרות גופי בריאות מהעולם במכירת חמץ אצל הגר"י זילברשטיין"

הרב אברהם קונסקי, מנהל המחלקה החרדית ב"כללית": "כארגון הבריאות הגדול בישראל, כללית מהווה מודל מקצועי גם עבור חברות בינלאומיות שבוחרות בכללית לייצגן בהליכים הלכתיים. כללית תמשיך להוביל בהתאמת השירותים לציבור החרדי".