בימים האחרונים עושה רושם כי ההסלמה בצפון עלולה להוביל למלחמה של ממש. בשיחה עם "מעריב", מסביר אודי טנא, רב סרן במילואים ויועץ אסטרטגי ומנהל משברים בעל חברת "טנא תקשורת", את הסיכויים לכך שנסראללה יחליט לצאת למלחמה נגד ישראל. 

בשל חשש מהסלמה: תוגברו כוחות המשטרה בעיר העתיקה ובהר הבית
על סף מלחמה: חיזבאללה עלה מדרגה נוספת בגבול הצפון

"חיזבאללה הוקם לפני מעל ל-30 שנה בחסות ובמימון ממשלת איראן ומאז ועד היום הוא פועל ישירות מטעמה" אמר. "מאז השבת השחורה, בה המחבלים הנאצים של ארגון חמאס רצחו, אנסו וחטפו מאות מאחינו, אחיותינו וילדינו, חיזבאללה ישב על הגדר והתלבט מה לעשות, האם להיכנס לסבב לחימה מלא בגזרה הצפונית או להביט מהצד בארגון המשני באזור גונב לו את תהילת המלחמה. בהחלטה מפ"איניקית שכזו החליט חיזבאללה "להיות עם ולהרגיש בלי". מבחינתו אפשרי גם להתחיל בטפטופי מלחמה אך מצד שני לא להגדיש את הסאה יתר על המידה כך שמדינת ישראל על כלל צבאה יתהפכו עליו". 

"מאז, חיזבאללה פועל צבאית בכל יום בצורה מדודה אך עקבית מתוך רצון לשמור את ציר המלחמה פתוח" הסביר. "בפועל, מתקיימת כאן מלחמה בהילוך ראשון שבה חיזבאללה בעיקר מקווה לא לטעות יתר על המידה". 

"הלחימה כיום בעזה, מהווה תמרור אזהרה ברור לחיזבאללה ולאנשיו", הדגיש. "צה"ל בחר בצדק להשמיד את קיני המחבלים ברצועה. נסראללה מבין היטב כי כל טיל שנורה בדרום הריקושטים שלו מגיעים אליו ישירות למערכה בצפון". 

"שכונות עזה הפכו לעיי חרבות וגם אנשי חיזבאללה מבינים שתמונות כאלה בהחלט יכולות להיות גם בביירות, צור וצידון וזאת במידה ונסראללה יחליט לפתוח בחזית נוספת בצורה מלאה", הוסיף. "חיזבאללה נמצא במלכוד. הוא יודע , שבתור מי ששולט בלבנון, חורבן הבית הצפוי מהתקפותיה של ישראל יהיה רשום אך ורק על שמו אך הוא עדיין מנסה להישאר רלוונטי בין ארגוני הטרור המבקשים להילחם בישראל".

"חמאס, חיזבאללה, יחד עם תימן, סוריה, ואיראן חשבו כי בשל הוויכוחים המרים שהתרחשו במדינת ישראל בשנה האחרונה, אותו "נאום העכביש" של נסראללה משנת 2000 שהצביע על התפוררות החברה הישראלית הפך להיות רלוונטי. בפועל, גם הם לא חזו נכון את עוצמתו ואחדותו של עם ישראל שהתאגד יחד כאגרוף ברזל נגד המבקשים לכלותנו". 

בסיום דברי אמר: "בספר ירמיה מציין הנביא כי "מִצָּפוֹן תִּפָּתַח הָרָעָה עַל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ". אמנם הפעם המלחמה החלה מהחזית הדרומית אבל ברור כי גם המערכה הצפונית מתנהלת במקביל. נסראללה יודע כי ביום שבו הוא לא רק יתחמם על הקווים בבונקר שלו אלא יחליט לעלות למגרש בשיא הכוח ולהילחם, הצונאמי הצבאי שיגיע ללבנון יוביל לתבוסה שהוא לא יוכל להתאושש ממנה לעולם".