מדינת ישראל מתפוררת בכל התחומים: בביטחון, בכלכלה, בחברה, בחינוך, ברפואה, ביחסינו הבין־לאומיים והופכת להיות "זומבי", היינו אדם חסר חיים, אדיש, אפאתי, שמתנהג כאוטומט. רק הפסקת הלחימה ברצועת עזה עכשיו – יש בה כדי לעצור את הידרדרות המדינה.

במקום להתפטר, הרמטכ״ל מתנער מאחריות ויביא אותנו לאסון | אלוף במיל' בריק
אין מספיק כוח אדם לנצח בעזה: האלוף בריק חשף מה שהקבינט מנסה להסתיר

חובה עלינו לקחת פסק זמן, להחזיר את החטופים, להכין את הצבא למלחמה הגדולה האזורית הכוללת, שהיא איום קיומי ממשי על הישרדותינו בחלקת ארץ זו. וצה״ל והעורף לא מוכנים אליה באופן מוחלט. לשקם את כלכלת ישראל ואת יחסינו הבין־לאומיים, להחזיר את העקורים לביתם, לגבש שוב את החברה ולהציל את המדינה מהתמוטטותה.

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

תיעוד זירת החיסול בסוריה (צילום :רשתות ערביות)

המשך הלחימה ברצועת עזה, שאיבדה כבר מזמן את תכליתה, הוא הדרך הבטוחה להמשך התפוררות המדינה. צריך לעזוב את האשליות, את האינטרסים הצרים, את הפוליטיקה הקטנה, להניח לאגו ולהפסיק לפתור חילוקי דעות בכיפופי ידיים במקום בהידברות. על כולנו לקום ביחד ולהציל את מדינתנו מכליה כי אין לנו לא מדינה אחרת ולא ברירה אחרת; עדיין הדבר אפשרי.

כוחות צה''ל ברצועת עזה - חרבות ברזל (צילום: דובר צה''ל)
כוחות צה''ל ברצועת עזה - חרבות ברזל (צילום: דובר צה''ל)

צריך לשמור על הישגינו הצבאיים עד כה ברצועת עזה, יותר טוב מהם כבר לא יהיו. ההפך הוא הנכון, ככל שנמשיך את הלחימה בעזה נשקע עמוק יותר במדמנה. השמדת ארבעת הגדודים ברפיח ״ומיטוט החמאס באופן מוחלט״ הם השקר הגדול ביותר בתולדות מלחמות ישראל שהדרג המדיני והדרג הצבאי מוכרים לנו. 

לצערי הרב, רוב הציבור נופל למלכודת ומאמין לשקר הנתעב הזה שהם מפיצים לכל עבר כדי להרוויח זמן בהישרדותם הפוליטית והצבאית ולאחוז בקרנות המזבח כמה שיותר. רק לאחרונה הכריזו גם האמריקאים שתוכנית הכניסה של צה״ל למחנות רפיח היא לא ראויה ותגרור את הרעב הגדול ביותר בעולם במאה האחרונה, ולכן הם לא יאשרו את הכניסה.

אנו כבר עתה עומדים על עברי פי פחת, ואם נוסיף לעמוד מנגד ולהאמין לידיעות הכזב שמפיצים מנהיגינו, עוד זמן־מה לא תהא לנו תקומה או דרך חזרה ונאבד את המדינה לעוד 2000 שנה. כפי שציינתי בעבר החלטה אחת ללא שיקול דעת של ביבי, גלנט והרצי הלוי תבעיר את כל המזרח התיכון, היות ואני לא סומך על שיקול דעתם של השלושה יש לי הרגשה שהחלטה כזאת כבר התקבלה. אנחנו נמצאים בידיהם של אנשים לא רציונלים, שהביאו את ישראל לעברי פי פחת ב 7.10.23 ועלולים להביא את ישראל לחורבן הבית השלישי. החבורה הזו משחקת באש על גבם של אזרחי ישראל.