מי לא אוהב אננס? הפרי הטרופי הנחשק הזה היה רחוק מלהיות בר השגה בישראל עד לפני פחות משני עשורים. רק ב-2006 הותר לייבא אותו לישראל. עד אז, רק מי שזכה לבקר בתאילנד ובארצות אקזוטיות רחוקות, חזר לספר על טעמו המיוחד של האננס הטרי. בינתיים, יכולנו ליהנות ממנו בגרסת קופסת השימורים, שבואו נודה על האמת, היא לא פחות מוצלחת מהמקור.

כיום ניתן להשיג אננס כמעט בכל מרכולת. במחיר מופקע אמנם, אבל הוא כאן איתנו. ואפילו גדל בחממות בארץ. הוא ניצב בגאווה בדוכן הפירות, ולפעמים נדמה כקישוט. לא במקרה, הוא השתלט גם על עולם העיצוב.

גלגל ים מתנפח אננס, 79 שקלים. להשיג ב-www.Gadgetshop.co.il  (צילום: יח''צ חו''ל)גלגל ים מתנפח אננס, 79 שקלים. להשיג ב-www.Gadgetshop.co.il (צילום: יח''צ חו''ל)

תיק טרמי לבקבוק. 28 שקלים. קערת פירות בצורת אננס. 64 שקלים  (צילום: יח''צ אתר NEXT)תיק טרמי לבקבוק. 28 שקלים. קערת פירות בצורת אננס. 64 שקלים (צילום: יח''צ אתר NEXT)

קרם גוף סקארה. 8.90 שקלים  (צילום: קית גלסמן)קרם גוף סקארה. 8.90 שקלים (צילום: קית גלסמן)

ללית משי ביוטיקייר מס' 42. 6 שקלים (צילום: יח''צ)ללית משי ביוטיקייר מס' 42. 6 שקלים (צילום: יח''צ)

פילינג אינזימים פאפיה ואננס קיל'ס. 155 שקלים  (צילום: יח''צ חו''ל)פילינג אינזימים פאפיה ואננס קיל'ס. 155 שקלים (צילום: יח''צ חו''ל)

האננס הוא באמת פרי מהיפים ביותר שנתן הטבע. קליפתו החיצונית בנויה ממשושים הצמודים זה לזה בצורה מופתית ולראשו כתר עלים פראי וירוק. צבעו הצהוב, כתר תפרחתו והמבנה המיוחד שלו, הפכו אותו לאלמנט עיצובי של ממש.

מצעי כיתן קולקציית קיץ. 299 שקלים  (צילום: עדי גלעד)מצעי כיתן קולקציית קיץ. 299 שקלים (צילום: עדי גלעד)

המבורגר עם אננס ברשת BBB (צילום גליה אבירם). סורבה אננס גלידות אלדו (צילום מעיין מלכא) המבורגר עם אננס ברשת BBB (צילום גליה אבירם). סורבה אננס גלידות אלדו (צילום מעיין מלכא)

ואם שכחנו לציין שהוא נועד למאכל, טעמו החמוץ מתוק משתלב באופן נפלא בקינוחים ובמנות אסיאתיות, הוא טעים מאד בשילוב יוגורט, ומעניין במיוחד במנות פחות שגרתיות כמו פיצה בסגנון הוואי וממש לאחרונה גם המבורגר.