נפתח בכך שככל הנראה את עוזרת הבית שלכם אף אחד לא יצליח להחליף. וגם לא את הדלי והסמרטוט. יחד עם זאת, פעם גם חשבנו שאת הבית צריך לטאטא וכיום עם שואבי האבק האלחוטיים המצויינים, כבר אין צורך ממשי במטאטא ויעה. כותבת שורות אלה גם סברה שמגבונים לרצפה זו המצאה מטופשת והיום היא מכורה.

כמי שהצטיידה רק לאחרונה בדייסון ועד כה הסתובבה עם מטאטא כמעוכבת טכנולוגית, אני חייבת להודות, שבאמת מדובר בשואב מעולם אחר, שלא רק מבטיח אלא גם מקיים. בבית עם ילדים, הוא עוזר נאמן שגורם לי לתהות איך חייתי קודם ומה חשבתי לעצמי? אז בטח שרצתי לבדוק את אביזר השטיפה SATUO ICLEAN T5, שמבטיח גם שאיבה וגם שטיפה בפעולה אחת. חלום. לאחרונה הופיעו מספר מכשירים כאלה, יקרים למדי, ואילו זה היחיד שמתחבר לדגמי דייסון (V7 ומעלה) ולא דורש רכישה של מכשיר נפרד, כי בינינו, למי יש מקום? 

גם העלות שלו היא פרמטר לא פחות חשוב. את האביזר הנשלף, משווקת רשת "חשמל נטו", המתמחה בייבוא ושיווק מוצרי חשמל ביתיים והוא נמכר בסניפים ב-699 ש"ח (לפני הנחות). כך שנכון לעכשיו זהו מכשיר השאיבה והשטיפה הזול ביותר בשוק. המכשירים האחרים, שכאמור אינם אביזר נשלף, מתומחרים ב-1499 ש"ח ומעלה.

SATUO ICLEAN T5 אביזר שואב ושוטף מתחבר לדייסון (מחיר 699 ש''ח) (צילום: יחצ חול)SATUO ICLEAN T5 אביזר שואב ושוטף מתחבר לדייסון (מחיר 699 ש''ח) (צילום: יחצ חול)

ה- ICLEAN T5 מבית "SATUO" מתחבר בקלות לדייסון ודומה לאביזר שאיבה רגיל, אלא שכאן גם נצמדות אליו מגבות ייעודיות, שתפקידן לפזר את המים שיוצאים מהמכשיר בצורת אדים על הרצפה או הפרקט ולנגבם. הוא מבצע ויברציה בת 600 פעולות לדקה, שבזכותה מתאפשר ניקוי יסודי של כתמים עקשניים במיוחד הדבוקים לרצפות. בעת הניקוי ניתן להזיז את ראש המגב בקלות מעלה ומטה בזווית של 90 מעלות, וכן לסובבו 120 מעלות שמאלה וימינה כדי לנגב שטחים ומרווחים נמוכים. ניתן להגיע בקלות גם מתחת לריהוט ולפינות הקשות. המגבות נשלפות וניתן לכבס אותן במכונת הכביסה, ובמארז בכל מקרה יש סט חלופי, כך שלא תתקעו בלי.
עד כאן נשמע מבטיח. תודו. אבל יש כמה דגשים שחשוב לציין:

  • חל איסור מפורש למלא את המכשיר בחומר לניקוי רצפות או מרככי כביסה ותכשירים ריחניים למיניהם. זאת משום שזה עלול לסתום את המכשיר ויסיר אחריות. ניתן להשתמש רק במים מזוקקים (אם אין ברירה אז מסוננים) או מים כחולים לניקוי חלונות. אז תשכחו מריח של סחלבים.
  • המכשיר לא מתאים לשאיבת שאריות אוכל מהרצפה. מה שכן, אחרי שמרימים לכלוך מסוג כזה ויש כתם – הוא ינקה אותו ביעילות. למשל רוטב שנדבק לרצפה, כתמי שומן וכדומה.
  • האחריות היא ל-6 חודשים בלבד מפני שזהו אביזר נלווה ולא מוצר חשמלי. (לדוגמא מי שקונה דייסון, מקבל אחריות של שנתיים על השואב ואילו על האביזרים חצי שנה).
  • בהפעלה ראשונית או אחרי חוסר שימוש ממושך, לוקח בין חצי דקה לדקה של הפעלה עד שהמים עוברים בצינורות הפנימיים ויוצאים החוצה. המים לא יוצאים אם המכשיר לא מונח על הרצפה.
  • מומלץ להפעיל את השואב על עוצמה בינונית או נמוכה. עוצמת ההפעלה משפיעה רק על השאיבה, לא על הניגוב.

בנסיון ראשון, מילאתי את המכשיר במים, וניקיתי איתו את הסלון. זרם המים הוא חלש למדי. אל תצפו לרצפה רטובה ומבהיקה. אפשר להרטיב במעט מים את המגבת הגדולה (לרוחבה) וזה מזרז קצת את העניינים. ועדיין, מדובר בניגוב קל. לא שטיפה של ממש. בנסיון השני, מילאתי את המיכל במים כחולים המשמשים בדרך כלל כספריי לניקוי חלונות, והם היחידים שמותרים לשימוש מלבד מים מזוקקים. הפעם התוצאה היתה יותר טובה, וגם נוצר אפקט ריח קל של ניקיון. ושוב, התוצאה דומה במעט לניגוב הרצפה במגבון לח. לא תחליף לשטיפה אמיתית. יחד עם זאת, זה בהחלט נחמד שהמכשיר גם שואב וגם מרענן את הרצפה ועל הדרך, משפשף ומסיר כתמי שומן ואוכל. הפעולה עצמה היא פשוטה, ושימוש יומיומי כזה, משאיר את הבית במראה נקי. אם היה ניתן למלא אותו בחומר ניקוי זה יכול היה להיות מושלם. המינוס הגדול לטעמי הוא שבשל כך הוא לא משאיר את הרצפה מבושמת. את זה דווקא עושה מגבון פשוט.

קישור לסרטון

מכשירים נוספים בשוק

Mi Vacuum Cleaner G10. שואב אבק אלחוטי שוטף מבית שיאומי (1,199 במקום 1499 ש''ח) (צילום: יחצ שיאומי)Mi Vacuum Cleaner G10. שואב אבק אלחוטי שוטף מבית שיאומי (1,199 במקום 1499 ש''ח) (צילום: יחצ שיאומי)

Bissel Crosswave Cordless Max - שואב אבק שוטף ומייבש 2490 ש''ח (צילום: יחצ חול)Bissel Crosswave Cordless Max - שואב אבק שוטף ומייבש 2490 ש''ח (צילום: יחצ חול)
Mi Robot Vacuum Mop Pro שואב רובוטי (1,349 ש''ח במקום 1,599 ש''ח) (צילום: יחצ שיאומי)Mi Robot Vacuum Mop Pro שואב רובוטי (1,349 ש''ח במקום 1,599 ש''ח) (צילום: יחצ שיאומי)

FLOOR ONE S3 מבית  TINECO. שוטף ושואב רצפות אלחוטי חכם (2490 ש''ח( (צילום: יחצ חול)FLOOR ONE S3 מבית  TINECO. שוטף ושואב רצפות אלחוטי חכם (2490 ש''ח( (צילום: יחצ חול)