בתערוכת הכלבים שיזמה ההתאחדות הישראלית לכלבנות בחסות רויאל קנין, שהתקיימה לאחרונה בפארק נוף גליל, השתתפו לא פחות מ-857 כלבים מעשרות גזעים שונים לרבות: דוגה דוגה, טרייר, דקל, שפיץ, האונדס, רטריבר וספניאל, כלבי ציד, כלבים זעירים וכלבי רוח.

תערוכת הכלבים הבינלאומית של ההתאחדות לכלבנות 2021 (צילום: יחצ)תערוכת הכלבים הבינלאומית של ההתאחדות לכלבנות 2021 (צילום: יחצ)

במהלך התערוכה התקיימו מופעי ספורט כלבני ומשמעת שונים, כיאה לתחרויות דומות ברחבי העולם: אג'יליטי (מסלול מכשולים שעובר הכלב כמו מנהרה, גשר, קפיצות בזמן הקצר ביותר), מופע כלבי עבודה ושירות, אילוף ומשמעת (כמו למשל ביחידת הכלבנים בצבא) מופע פריזבי ועוד. התערוכה הבינלאומית היא תערוכה שעומדת בתקן ה-FCI, הפדרציה האירופאית וניתן להעניק בה בנוסף לתארים הלאומיים גם מועמדות לאליפות יופי בינלאומית CACIB. 

תערוכת הכלבים הבינלאומית של ההתאחדות לכלבנות 2021 (צילום: יחצ)תערוכת הכלבים הבינלאומית של ההתאחדות לכלבנות 2021 (צילום: יחצ)

ובמקום הראשון – בתואר כוכבת התערוכה ואלופת האלופים - כלבת רועה גרמני בת 6 העונה לשם סאני, בגידול ישראלי של עופר שטרית מחיפה.  סאני קטפה שלל תארים ונצחונות במהלך התחרות ובהם כיתת אלופות, תואר אלופת על, מנצחת בקטגוריית הנקבות ומנצחת הגזע.
הרועה הגרמני הוא אחד הגזעים הוורסטיליים – שילוב בין כלב שיכול להיות שומר ללא חת ויחד עם זאת הכלב עם האופי הכי רך שיכול להיות, משפחתי וטוב עם ילדים.  יש לו הופעה ונוכחות עם פרווה מבהיקה ומרשימה. סאני משלבת את כל תכונות הטבע שלה והיא דוגמא נפלאה לגזע שלה ולכלבים בכלל.  

במקום הראשון - סאני הרועה הגרמנית עם בעליה עופר שטרית (צילום: מני עזרא)במקום הראשון - סאני הרועה הגרמנית עם בעליה עופר שטרית (צילום: מני עזרא)

עוד זכו בקטגוריית הגזע הלאומי – הכלב הכנעני בשם 'טופי' ואלוף ישראל בכיתת עבודה ומקום ראשון בקטגוריית הזכרים - רועה גרמני העונה לשם 'דיאבלו'.

לדברי טל יפה, דובר ההתאחדות הישראלית לכלבנות: "מטרת התערוכה והצגת הכלבים היא בראש ובראשונה לחבר ולקרב את הקהל הרחב לעולם הכלבנות המתועדת, ללמוד להבין אותם וכמובן להכיר את המאפיינים השונים של כל גזע. בתערוכה עצמה הכלבים נבחנים על פי קריטריונים שונים תחת הקפדה מפורשת ששמה דגש על בריאות הכלב הגופנית והמנטלית לצד מאפיינים נוספים הייחודיים לכל גזע על פי גילו ומינו ואלה מהווים את הקריטריונים הראשיים שמאפשרים לעקוב אחר גידול אחראי ומתועד במשך דורות".

פודל ענק שחור ולבן בתערוכת הכלבים הבינלאומית 2021 (צילום: יחצ)פודל ענק שחור ולבן בתערוכת הכלבים הבינלאומית 2021 (צילום: יחצ)

אתי בן דוד, מנהלת הערוץ המקצועי ברויאל קנין ישראל מסרה: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם ההתאחדות לכלבנות, המהווה חיבור טבעי עבורנו. רויאל קנין מעודדת גידול אחראי למניעת נטישה ונותנת פתרונות תזונה ובריאות המותאמים לגזעים, גילאים וצרכים בריאותיים והתפתחותיים של כל סוגי הכלבים".

כלבי טוי רוסי עם בעליהן נעמי קלרמן  (צילום: יחצ)כלבי טוי רוסי עם בעליהן נעמי קלרמן (צילום: יחצ)