לעתים קרובות יש לנו חשק לאכול משהו בלילה, רגע לפני השינה, אבל האם זה בריא? ועד מתי מותר לאכול לפני שעוצמים עיניים ונרדמים? ד"ר מאיה רוזמן סיפרה בתוכניתה על הטענה שנשמעת לא מעט לפיה אסור לאכול כמה שעות לפני שהולכים לישון, והחליטה לעשות סדר בדברים.

עייפים? אלו המאכלים שיסייעו לכם לישון טוב יותר
רעבים בלילה? הנשנוש שישביע אתכם ולא יוסיף קלוריות

"עד מתי אפשר לאכול בלילה? התשובה לשאלה היא תלוי מה", הסבירה. "אם זה משהו קטן, אפשר רבע שעה לפני שהולכים לישון. ארוחות כבדות - סטייקים, צ'יפס, מנות ראשונות ואחרונות, זה כבר סיפור אחר".

בהמשך, אמרה: "נעשה סדר בעניין שעת האכילה בלילה: אם אוכלים ארוחת ערב יחסית מוקדם, והולכים לישון מאוחר - אך טבעי שנהיה שוב רעבים. עדיף לאכול משהו קטן ולא לישון על 'קיבה מקרקרת', רעב מפחית את איכות השינה. בננה עם יוגורט, או כמה שקדים/אגוזים, או כל דבר קטן וקל לעיכול שישביע - אין בעיה עם צריכתו לפני השינה".

"מי שמפסיק לאכול בשעה מסוימת באמת יכול לחסוך מאות קלוריות של נשנושים מול הטלוויזיה, אבל זה לא מבטיח ירידה במשקל וגם לא שיפור בריאותי - יש לבדוק את התזונה במשך היום כולו. ארוחת ערב מלאה וכבדה - קשה לעיכול ועדיף לאכול אותה לפחות שעתיים לפני שהולכים לישון".

עוד ציינה כי "אם יש נטייה לסוכרת, עדיף להקדים את ארוחת ערב כי זה מאפשר ויסות טוב יותר של רמות הסוכר בדם. גם בסוכרת אם הולכים לישון מאוחר, ורעבים - אפשרי לאכול משהו קטן, עדיף על בסיס חלבונים/שומן".