אחת השאלות שעולות מדי פעם בכל הנוגע לירידה במשקל היא האם לאכול מספר קטן של ארוחות גדולות, או לאכול ארוחות קטנות יותר פעמים ביום. ד"ר מאיה רוזמן התייחסה לנושא בתוכניתה ב-103FM והסבירה מה עדיף לדיאטה. 

"בתהליך העיכול, הקיבה מתכווצת והמעיים פועלים, מה שגורם לעלייה בקצב חילוף החומרים היומי ושריפת הקלוריות. מכאן הגיע המיתוס שאכילת ארוחות קטנות ותכופות משפרת את קצב חילוף החומרים ובכך תורמת לירידה טובה יותר במשקל. אבל חשוב לזכור: גם אכילת ארוחות גדולות יותר בתדירות נמוכה יותר יכולה לשפר את קצב חילוף החומרים". 

"ולא רק זה, יש גם מחקרים שהראו שהרבה ארוחות קטנות גורמות בסופו של דבר לצריכת קלוריות גדולה יותר במהלך היום כולו. לכן, כשמדובר בכמות שווה של קלוריות יומיות, מספר הארוחות לא קשור ולא משנה את קצב הירידה במשקל".

"עדיף לאכול מספר ארוחות שמתאים לכל אחד - לפי הסדר היום, לפי ההרגלים או לפי שעות העבודה. יש כאלה שמתאים להם לאכול 3-2 ארוחות גדולות ללא ארוחות ביניים וזה בסדר גמור, ואחרים מעדיפים לפצל את הארוחות ולאכול משהו קטן כל שעתיים שלוש. גם זה בסדר גמור, כל עוד נמצאים בשליטה על טיב המזון וכמות הקלוריות שצורכים בסופו של דבר".