ז'קט הג'ינס נראה לראשונה לפני כ־130 שנה ועשה לא מעט רעש לאורך השנים: בשנות ה־50 הוא נתפס כסמל של מרדנות ואנטי־ממסדיות. בהמשך הוא אומץ על ידי ההיפים בסיקסטיז, הפאנקיסטים של שנות ה־70 ובעלי רוח הנעורים של שנות ה־90. 

ז'קט הדנים עבר הרבה גלגולים לאורך השנים אבל תמיד שידר פשטות. לכן כנראה מעולם לא נס לחו, ובכל עשור אפשר למצוא אותו מככב בארון שלנו. גם השנה אפשר לראות שלל דגמים של ז'קטים בכל רשתות האופנה. בתואר הטרנד המנצח זוכה הז'קט באורך הקלאסי, שמגיע עד לקו המותניים. אחריו אפשר למצוא ברשתות מגוון ז'קטים בגרסה מוארכת עד אמצע הירך, שמתאימים גם ללבישה כשמלה. אחרונים חביבים הם הז'קטים בגזרת בטן, שיש להם אמירה אופנתית צעירה יותר מאשר כוונה לספק לנו הגנה מהקור. 

 ז'קט ג'ינס של לילך אלגרבלי, 469 שקלים. צילום: ליאור קסון ז'קט ג'ינס של לילך אלגרבלי, 469 שקלים. צילום: ליאור קסון

ברוב המקרים הז'קטים מעוצבים במראה נקי וקלאסי, אבל השנה אפשר לראות בבדים שילובים של רקמה, הדפסים, צמר, פרווה וניטים. מבחינת הצבעוניות הצבע הכחול הקלאסי עדיין שולט ולצדו מככבים ז'קטים מבד דנים בשטיפה שחורה, לבנה, כחולה כהה וגם שטיפות בהירות. כמו תמיד, מומלץ לכן ללכת על המראה הקלאסי - כזה שגם אם תוציאו אותו מהארון בעוד עשור, הוא עדיין ייראה רלוונטי.

מגוון ז'קטים. צילומים: יריב פיין וגיא כושי, פול רובנס, קמילה סימון, אלעד חיזקי, טל טרי, ליאור קסון, עמית שמש, ניר יפה, מעיין קלימיאן, יח"צמגוון ז'קטים. צילומים: יריב פיין וגיא כושי, פול רובנס, קמילה סימון, אלעד חיזקי, טל טרי, ליאור קסון, עמית שמש, ניר יפה, מעיין קלימיאן, יח"צ