בתעשיית האופנה הטרנדים באים וחולפים בקצב מסחרר, כך שגם אם אתן לא עוקבות לעתים תכופות אחרי העולם הזה, יש מצב שתרגישו שדבר לא השתנה בשנים האחרונות.

אז נכון, לצד קאמבקים גדולים של כמה פריטים שנויים במחלוקת משנות ה־90, התעשייה לא מספקת הרבה חידושים. מה שמשאיר לנו את האופציה להתרפק על הפריטים הקלאסיים, אלה שרואים מדי עונה בווליום משתנה. למשל בד הפשתן, שמגיע אלינו מדי אביב.

הפשתן נחשב לבד איכותי, קלאסי ועל־זמני. הוא חומר גלם טבעי, עמיד לאורך שנים וניתן למחזור. לאנושות יש רומן ארוך עם הפשתן, ולאורך ההיסטוריה אפשר לראות נוכחות גדולה שלו. בניגוד לבדים סינתטיים שצברו תאוצה בעשורים האחרונים, הפשתן נחשב לאיכותי ויוקרתי וכמו הרבה חומרי גלם אחרים בעולם האופנה, יש כאלה שאוהבים אותו מאוד ויש כאלה שנרתעים ממנו, בעיקר בשל העובדה שהוא נוטה להתקמט.

העונה נראה שהמגמה היא לחבב את הבד, אולי כחלק מהרצון לחזור למראה הטבעי, דבר שבא לידי ביטוי גם בבחירת הצבעים לאורך העונות האחרונות. ואולי החיבה לבד עולה, מכיוון שהבנו שהכי נוח זה גם הכי נכון לנו. וגם אם יש קמטוטים, זה לא דבר רע, זה בסך הכל אומר שהבד נושם ומנדף זיעה.

כמעט כל קולקציה שהגיעה לחנויות לאחרונה משלבת בתוכה לפחות פריט אחד או שניים מפשתן. תמצאו שמלות פשתן בגזרת אוברסייז, מכנסי ברמודה וגם קימונו. מבחינת הצבעוניות, אף שיש נטייה ללכת על גוונים טבעיים (בעיקר צבעי אדמה, פודרה ואפורים), העונה הגיעו גם כמה הבלחות של פריטים באדום, כתום, ירוק, כחול ופסטלים כמובן.

כל הפריטים שומרים על קו קלאסי, כך שאל תחששו להשקיע. הם ישמשו אתכן במשך שנים. 

בגדי פשתן: RE רזילי (599 שקלים), BRAITMAN FLO BY ELLA (499 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)בגדי פשתן: RE רזילי (599 שקלים), BRAITMAN FLO BY ELLA (499 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)

בגדי פשתן: מירית רודריג (889 שקלים), חצאית וקימונו קסטרו (199 ו-329 שקלים) ואוננוקו (450 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)בגדי פשתן: מירית רודריג (889 שקלים), חצאית וקימונו קסטרו (199 ו-329 שקלים) ואוננוקו (450 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)

בגדי פשתן - ZARA ו-PULL AND BEAR (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)בגדי פשתן - ZARA ו-PULL AND BEAR (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)

בגדי פשתן: FENDI לפקטורי 54 (2,990 שקלים), COS (455 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)בגדי פשתן: FENDI לפקטורי 54 (2,990 שקלים), COS (455 שקלים) (צילום: יח''צ,שרבן לופו,מיכאל טופיול,עמירם בן ישי,שלו אריאל,שי הנסב,לירון וייסמן)