האתגר: למצוא יעד שכזה. שנים ארוכות ניסו משקיעים ישראלים את מזלם בחו"ל, וכך הגיעו אל מדינות מערב אירופה, וחלקם גם הרחיקו ליבשות אחרות.
לעתים, יעד השקעה אטרקטיבי נמצא ממש מתחת לאף. כל שאתם צריכים לעשות? פשוט להסתכל סביבכם. ברוכים הבאים אל אתונה, עיר הבירה של יוון השכנה, המבססת בעבורכם תנאי השקעה נוחים ומבטיחים! מדוע אתונה מסתמנת כעיר כדאית להשקעה? הגיע הזמן להבין.
 
עלייתה של יוון לכותרות בהקשר של השקעות נדל"ן, הגיעה עד לערוץ 12 לכתבה של עמליה דואק. גיל בר מ"נדל"ן אחד על אחד", הציג את האלגוריתם שכבש את לב הישראלים: הרצון לרכוש נדל"ן בזול באתונה בשידוך לתשואה הנאה.

אז מה אתם יודעים על הבירה אתונה?

 • העיר מונה כ-5,000,000 תושבים
 • אתונה היא העיר הגדולה ביותר ביוון
 • גודלה של אתונה כ-3000 קמ"ר
 • בכל שנה מבקרים באתונה כ-9 (!) מיליון תיירים
 • העיר ידועה באוניברסיטאות בעלות שם

השקעה באתונה – איך הפכה הבירה היוונית למחוזרת כל כך?
אפשר לשים את הקלפים על השולחן: סביר מאד להניח כי לא תחשבו מייד על אתונה כשתחשבו על השקעת נדל"ן בחו"ל. שנים רבות תפשו הישראלים את אתונה כיעד תיירותי נחשק, אך בטח שלא כמקום להשקיע בו את מיטבם כספם. בעוד ישנם אלו שעוד זוכרים ליוון את המשבר הכלכלי ולכן הם גם מעט נרתעים, ישנם אלו המשכילים להבין כי כל משבר מגלם בתוכו גם הזדמנות. 

ואכן, המשבר הגדול גרם לצניחה משמעותית במחירי הנדל"ן באתונה. אותה צניחה פתחה בפני משקיעים אפשרויות רכישה נוחות ונגישות. כיום לעומת זאת, כבר ניתן להבחין במגמה של עליית מחירים יציבה ומרשימה הנמשכת ארבע שנים. 

מגוון רחב של נכסים המיועדים לאוכלוסיות שונות
אחד היתרונות הבולטים שבהשקעה באתונה, הוא היכולת לבחור את קהל השוכרים שלכם. מה זה אומר? אתונה היא מוקד כלכלי-תיירותי-תרבותי המאפשר לכם לבחור את השוכרים שלכם! לדוגמא:

 • אתם מעוניינים בהשכרה לטווח ארוך לסטודנטים?
 • אתם מעדיפים להשכיר נכס לתקופות קצרות עבור תיירים?
 • אתם בוחרים את השוכר האידיאלי עבורכם  

קחו לדוגמא את דניאל, בעל חברה לקידום אתרים שרכש דירה קטנה באתונה שהיום מושכרת בקצת מעל 300 אירו לחודש – תשואה חודשית של 6% בערך, מה שכמעט לא ניתן לעשות בעזרת השקעות נדל"ן בישראל.

נדל''ן במרכז אתונה (צילום: יח''צ)
נדל''ן במרכז אתונה (צילום: יח''צ)

היתרונות הבולטים ביותר: מדוע להשקיע באתונה, יוון?

 • גם לכם היה עד כה קשה להשקיע בחו"ל בעקבות מחסום המרחק? בתוך פחות משעתיים, תוכלו גם אתם לנחות ביעד ההשקעה שלכם. מה יגידו כעת אלו המתגוררים בטבריה ומשקיעים באילת? אתם תגיעו לנכס ההשקעה שלכם מהר יותר.
 • התחבורה הציבורית באתונה היא יתרון נוסף! ארבעה קווי מטרו פועלים כיום בעיר, זאת בנוסף לרכבת קלה שמקלה על ניידות המקומיים והתיירים
 • היתרון הכלכלי! וכן, על מנת להשקיע באתונה, אתם לא צריכים תקציבים שמנים, ולעתים גם תוכלו להשקיע עם ההון העצמי שלכם. המחיר ההתחלתי להשקעה באתונה עומד על כ-250,000 שקלים בלבד, מה שמנגיש את אפשרות ההשקעה גם ליזמים מתחילים. 

אנו שמחים להציע מספר מסלולי השקעה, ולהתאים לכם את המסלול המתאים ביותר לתקציב, לצרכים ולמטרות שלכם. לפרטים נוספים אודות השקעה באתונה, עיר הבירה של יוון, פנו אלינו!

לאתר של חברת נדל"ן אחד על אחד.