כלי התקשורת בארצות הברית מדווחים היום (שבת) כי עבריין המין והמיליארדר ג'פרי אפשטיין שם קץ לחייו בתאו בכלא במנהטן שבניו יורק. אפשטיין ניסה כבר לפני שבועיים ככל הנראה להתאבד בתלייה, אז נמצא בתאו עם חבלות וסימנים על צווארו.



אפשטיין, שעשה את הונו כמשקיע בוול סטריט, נעצר בחודש יולי בחשד לשורה ארוכה של עבירות מין חמורות - בהן סחר מין בקטינות ושידולן לזנות. בעבר הורשע אפשטיין בעבירה דומה, של שידול בת 17 לזנות, אך ריצה עונש של שנה וחצי בלבד בתנאים מקלים, כאשר על פי רבים קשריו הפוליטיים הובילו לכתב אישום ולעונש מקלים, בשל קשריו הפוליטיים. לאחר שחרורו מהכלא שב אפשטיין להסתובב בחברה הגבוהה, והיה מארח אישים רבים בביתו, בהם בני הזוג קלינטון, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הנסיך אנדרו וראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק.



אפשטיין הפך לשם מוכר בישראל לאחר שנחשפו קשריו העסקיים עם ברק, בעת שהאחרון פעל לשוב לזירה הפוליטית. בין השאר התגלה כי אפשטיין השקיע מיליון וחצי דולר בשותפות עסקית בחברה בניהולו של ברק, שעסקה בתקשורת ויזואלית עם מוקדי חירום. על ברק נמתחה ביקורת חריפה בעקבות קשריו עם אפשטיין, ובעקבותיה הוא נאלץ להתפשר על המקום העשירי במחנה הדמוקרטי.

אפשטיין. צילום: Gettyimages


ראש הממשלה לשעבר הודה כי הוא קיים קשרים עם אפשטיין, עסקיים וחברותיים, אף שידע על הרשעתו, אך ציין כי מעולם לא ידע על רוחב היריעה בפעילותו הפלילית של אפשטיין, ואף הורה לעורכי דינו לנתק כל קשר בין חברותיו לבין אפשטיין. בחודש שעבר תקף ברק את העיתון הבריטי 'דיילי מייל' שפרסם תמונות שלו בכניסה לביתו של אפשטיין. הדיילי מייל טען כי מדובר לכאורה בהוכחות לכך שברק כן שהה בביתו של אפשטיין בזמן שהיו שם בנות, בניגוד לטענתו של ברק. 

כאמור, לפני כשבועיים, בעודו במעצר, נמצא אפשטיין עם סימני חבלה בצווארו במה שנראה כניסיון התאבדות. "ייתכן שהוא ניסה לתלות את עצמו", אמרו מקורות המעורים במקרה, עם זאת, גורם אחר אמר כי הפציעות של אפשטיין אינן חמורות, והעלה את האפשרות שייתכן שהוא עשה זאת על מנת להביא להעברתו מהכלא הפדרלי בניו יורק. כמו כן, גורמים רשמיים לא פסלו את הסיכוי שהוא הותקף על ידי אסירים אחרים. אחד האסירים אף נחקר על ידי המשטרה.