לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש על החזרתה המדורגת של מערכת החינוך בימים הקרובים בערים הירוקות והצהובות, גם בכיתות ז'-י', וכן הודיע על הארכת שנת הלימודים עד לסוף חודש יולי, הגיב הבוקר (שני) יו"ר ארגון המורים, רן ארז, בתוכניתם של גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM.

"אנחנו בדרך כלל לא סוגרים דברים בעל פה, אלא סוגרים הסכמים קיבוציים בכתב, ובהסכם הקיבוצי שעליו נחתום יהיה כתוב מה יקבל כל מורה שיסכים, ולא חובה, ללמד בחודש יולי. נצפה שיקבלו לפחות משכורת חודשית פלוס התנאים הסוציאליים. אין לי ספק שראש הממשלה ושר האוצר יעשו מאמץ כי מדובר פה במתנה מאוד גדולה שנותנים לתלמידים, להורים ולמורים שנמצאים גם הם במצב כלכלי לא הכי סביר", אמר ארז.

"בחינוך העל יסודי, צריך לקחת בחשבון שעבדנו ברצף יום יום בזום בצורה אינטנסיבית, הכנו תלמידים לבגרות ולא התבטלנו. בכל זאת נוצרו פערים כי הלימוד בזום פחות אפקטיבי מהפרונטלי, לכן על פי שיקול דעתו המקצועי של המורה, אם הוא ירגיש שתלמיד זקוק לתוספת שעות לימוד והוא ירצה בכך, אז הוא יעבוד, זו לא חובה. שנת הלימודים תסתיים ב-20 ליוני, לאחר מכן יש מספר בחינות בגרות ומי שרוצה לעבוד אחרי, יעשה זאת", הוסיף.

כשנשאל האם מישהו במשרד החינוך התייעץ עמו לפני מסיבת העיתונאים, השיב ארז: "שר החינוך לפני שבוע שאל אותי מה דעתי בעניין, אתמול נפגשנו פעם נוספת".