במהלך החג פורסמו תוצאותיו של מכרז גדול של האו"ם ויוניס"ף, ממשלת נורבגיה ומשרד החינוך, המדע, התרבות והספורט של גיאורגיה. המכרז פנה למוסדות אקדמיים מכל העולם בבקשה להציע תוכנית לליווי מקצועי בתחום החינוך בגיל הרך והחינוך המיוחד למערכת החינוך בגיאורגיה. 

מתוצאות המכרז עלה כי לראשונה יש זוכה ישראלי במרכז של האו"ם בתחום החינוך – המכללה האקדמית לחינוך גורדון, בהובלתם של ד"ר רונדה סופר, מנהלת המרכז הבין-לאומי וד"ר אלי וינוקור, סגן הנשיא לאסטרטגיה ולפיתוח אקדמי במכללה, נבחרה להתוות תהליך שכולל ליווי חינוכי, אקדמי ומחקרי של ממשלת גיאורגיה, בדרך לשינוי מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית במדינה, ברמה הלאומית והמוניציפלית. כך תהפוך  מערכת החינוך בגיאורגיה למכילה יותר עבור ילדים עם צרכים מיוחדים. 

המכרז הוגש בשותפות עם האוניברסיטה הממלכתית על שם איליה צ'בצ'בדזה (Ilia State University)  מטביליסי שתעבוד לצד האקדמית גורדון במטרה ליצור חינוך טוב ומכיל יותר בגיאורגיה.

ד''ר רונדה סופר מנהלת המרכז הבין - לאומי באקדמית גורדון (צילום: יחצ גורדון)
ד''ר רונדה סופר מנהלת המרכז הבין - לאומי באקדמית גורדון (צילום: יחצ גורדון)

כחלק מהתהליך, המומחים של האקדמית גורדון ושל האוניברסיטה הגיאורגית ימפו יחד את הצרכים של מערכת החינוך הגיאורגית, יתנו המלצות ויספקו ליווי מקצועי להטמעת רפורמה אשר תוביל לשילוב והכלה טובים יותר של ילדים עם צרכים מיוחדים, גם מבחינה אקדמית וגם מבחינה פיזית, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. התוכניות מיועדות לקדם את החינוך מגילאי הגן ועד לאקדמיה, באמצעות הכשרת צוותים חינוכיים להוראה חדשנית במערכת החינוך.

לדברי ד"ר אלי וינוקור, סגן נשיא האקדמית גורדון: "המגמה להשקיע תקציבים בחינוך המכיל, המבקש לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים כחלק מהחברה, משמעותית במיוחד במדינות מזרח אירופאיות, בהן הנושא נדחק לקרן זווית במשך שנים והנפגעים העיקריים מכך היו הילדים ומשפחותיהם. שיתוף הפעולה בינינו לבין Ilia State University ומערכת החינוך הגיאורגית, נחתם במסגרת תוכנית הסיוע של יוניסף למדינות מתפתחות, הדוגלת בקידום החינוך כמנוף לפיתוח חברתי וכלכלי במדינות מתפתחות. אנו מביאים ניסיון בין-לאומי ומקצועי מישראל, חוברים לאוניברסיטה מקומית מובילה, שמביאה היכרות עם מערכת החינוך והתרבות המקומית, ויחד אנו מקווים לעשות שינוי של ממש לטובת מערכת החינוך בגיאורגיה בתום השנה הנוכחית".