יממה לאחר הגעת אנשי המשרד להגנת הסביבה ליוון, הודיעה הבוקר (ראשון) השרה גילה גמליאל כי "לאחר חקירה לילית שהסתיימה בשעות האחרונות, האונייה היוונית נוקתה מחשד של מעורבות באירוע הזפת". היא ציינה עוד כי "אנחנו ממשיכים בחקירה ומחויבים לעשות הכל כדי לאתר את האונייה שאחראית לזיהום חופי ישראל, למען הציבור, הטבע ובעלי החיים".

אתמול הודיע המשרד על פתיחת החקירה בנושא הספינה מיוון. "נשלח צוות חוקרים בהובלת המשרד להגנת הסביבה ליוון, על-מנת לבצע ביקורת על אוניה חשודה. החוקרים נמצאים שם כעת ומבצעים את הביקורת", נמסר אמש בהודעה הרשמית.

טיפול בצבי ים שנפגעו בזיהום הזפת בחופי הים (צילום: ד''ר יניב לוי, רשות הטבע והגנים)טיפול בצבי ים שנפגעו בזיהום הזפת בחופי הים (צילום: ד''ר יניב לוי, רשות הטבע והגנים)

בתוך כך, כתם הנפט החדש שאותר במזרח הים התיכון בקרבת ישראל, עושה את דרכו מזרחה לחופי מצרים. הכתם אותר בסוף השבוע בתצלומי לווין, והוא ממוקם כ-150 ק"מ מחופי הארץ. לפי בדיקה ראשונית שביצע המשרד, "הכתם לא צפוי להגיע לחופי ישראל לפחות עד טווח התחזית הנראית לעין, ה-1 במארס".

שלשום הודיעה רשות הטבע והגנים כי בחוף השמורה הימית שקמונה בדרומה של חיפה אותרו גושי זפת חדשים. מקורם ככל הנראה בזיהום הקיים שחלקו נסחף עדיין אל החוף ולא בחשד לזיהום ים חדש באזורנו.