בהלת הקורונה: בגלל הנגיף הקטלני שמקורו בעיר וואהן שבסין, חברת אל על הודיעה הבוקר (חמישי) על השהייה של כלל טיסותיה לסין עד לחודש מרץ. עוד הודיעה הטיסה כי אחת מהטיסות המתוכננות היום מבייג'ין לישראל, תשוב היום ארצה כמתוכנן. 

נראה כי הבהלה סביב הגעת הנגיף לארץ מעלה הילוך, זאת לאחר שאתמול פורסם כי גבר, פעוטה כבת ארבע ותינוק כבן שנה אושפזו אתמול בבידוד בבית החולים הלל יפה בחדרה, בחשד שנדבקו בנגיף . המטופלים נלקחו להמשך בדיקות רפואיות. משרד הבריאות מעורה בפרטי המקרה ונמצא בקשר רציף עם גורמים בבית החולים. 

מבית החולים נמסר כי הגבר נבדק ושוחרר לאחר שנמצא כי אינו עונה על הקריטריונים למחלה כפי שהגדיר משרד הבריאות. הפעוטה עדיין מאושפזת בבית החולים ונמסר כי מצבה טוב. לשכת הבריאות ומשרד הבריאות נשארים מעודכנים ומתואמים עם בית החולים בנושא.

אל על: יבוטלו הטיסות לסין וממנה עד חודש מרץ (צילום:gettyimages)
אל על: יבוטלו הטיסות לסין וממנה עד חודש מרץ (צילום:gettyimages)

הדיווחים לחשד לחולים ראשונים במחלה בישראל מגיע בצל הדיווחים על איתור חולים נוספים ברחבי העולם, וכן דיווחים בנוגע לזינוק במניין ההרוגים מהנגיף הקטלני במדינה שהייתה המקור להתפרצות- סין. בצל ההתפתחויות, משרד הבריאות קיים אתמול הערכת מצב נוספת בנושא נגיף הקורונה, בנוסף לדיונים קודמים שנערכו בנושא.

הערכת המצב התקיימה בנוכחות מנכ״ל המשרד משה בר סימן טוב, בכירי אנשי המקצוע במשרד ובקופות החולים ועסקה בדיווחים מן היממה האחרונה. לעת עתה הנחיות המשרד לא השתנו, והמשרד דובק בהמלצתו שלא לנסוע לסין אלא אם כן מדובר בנסיבות שאינן סובלות דיחוי. כמו כן, הצוות לטיפול במגפות יתכנס לדיון נוסף הערב. דיון נוסף יתקיים גם היום, בו צפוי להשתתף שר הבריאות ליצמן ונציג ארגון הבריאות העולמי. 

משרד הבריאות כבר הודיע מוקדם יותר השבוע כי הוא נערך לקראת אפשרות ממשית שנגיף הקורונה יתגלה אצל חולה בארץ. מנכ"ל משרד הבריאות הבהיר כי "הנחת העבודה היא שיהיה אצלנו חולה קורונה ואנחנו הכל חוץ משאננים, נערכים לכך ויודעים להתמודד".