הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום, החליטה לתת תוקף לתוכנית להקמת בית חולים שני בדרום הארץ שיוקם בבאר שבע, בהתאם להחלטת הממשלה. המרכז הרפואי החדש מתוכנן  על שטח של כ-2,000 דונם במבואה המזרחית של העיר באר שבע לצד כביש 25, המחבר את דימונה לבאר שבע. התוכנית מקודמת על ידי משרד הבריאות, רשות מקרקעי ישראל ועיריית באר שבע, בליווי לשכת תכנון מחוז דרום.

המרכז הרפואי החדש יכלול חמישה בתי חולים בהיקף בינוי של כ-800 אלף מ"ר: בית חולים כללי עם מרכז לרפואה דחופה ומחלקות אשפוז, בית חולים לילדים, בית חולים שיקומי, בית חולים גריאטרי ובית חולים לבריאות הנפש. סך הכל, מדובר בתוספת של כ-2,000 מיטות. 

בממשק הצמוד המקיף את המרכז הרפואי, יפותח מערך תעסוקה במקצועות הרפואה והמדע: ביו-טק, הנדסה רפואית, פארמה, מחקר ואקדמיה, בי"ס לסיעוד, מלונות ליולדות, סגל רפואי ואקדמי, תיירות רפואית, מגורי רופאים סטודנטים ואחיות. זאת בסינרגיה מלאה בין כלל השימושים במתחם.

המתחם שתוכנן, מושתת על תשתיות וטכנולוגיות מתקדמות בתחום התחבורה והאנרגיה, לרבות מערכת תחבורה ציבורית להסעת המונים, תשתית לרכבים אוטונומיים, בנייה ירוקה ואנרגיות מתחדשות.

מתכנן מחוז דרום במינהל התכנון, תומר גוטהלף, ציין כי "המרכז הרפואי החדש נועד להרחיב באופן משמעותי את מערך שירותי הרפואה בנגב, במיוחד בימים אלה של מגפת הקורונה המדגישה את הצורך בחיזוק בתי החולים ותשתיות הרפואה. המרכז הרפואי החדש נועד לשפר את שירותי הבריאות בנגב ולסגור את הפער הקיים בתחום זה בין אזור המרכז לבין הנגב. עתה עם אישורה הסופי של התוכנית ניתן לעבור משלב התכנון לשלב הביצוע".