החטופים ששבו ארצה משבי החמאס הועברו למספר בתי חולים. "הן הגיעו כשהן סובלות מתת תזונה והפרעות במלחים, ואיבדו ממשקל גופן. אחת מהן סובלת מדלדול שרירים משמעותי", סיפר למעריב גורם ששוחח עם החטופות, "הן סיפרו לנו שבמהלך ימיהן בשבי, לא פעם הן הלכו לישון כשהן רעבות".

סוף טוב: רגע האיחוד המרגש בין החטופות דפנה ואלה לאם מעיין

"היה שוני מסוים בתנאים של כל אחת מהן, אך כולן סיפרו כי פשוט מאוד לא היה להן מספיק אוכל וכשהן כן אכלו, מדובר היה באורז ופיתות, שונות מאשר העבות שאנחנו מכירים בארץ, ואחת מהן סיפרה שמספר פעמים בשבוע הן קיבלו סוג מסוים של בשר. הן קיבלו מים ותה, ולא היה חוסר בהם".

"אחת סיפרה שארוחת הערב שלהם כללה מספר עוגיות ביחד עם תה ומים, ולכן הלכה לישון רעבה. הפרטים הללו, לצד המדדים שלהן, התאימו למצב של אנשים שמראים חוסרים מסוימים. לכן, התחלנו לטפל בהם על פי הפרוטוקולים שלנו, שמסייעים בהשלמות מיידיות ושיפור המדדים, לצד מעורבות של דיאטניות", הוסיף.

מחכים לחטופים עם דגלי ישראל (צילום: מאיר אבן חיים)
מחכים לחטופים עם דגלי ישראל (צילום: מאיר אבן חיים)

"דבר נוסף שעלה במהלך הטיפול הן הוא יציאה מאיזון של המחלות הכרוניות שהן סובלות מהן. חשוב לזכור שמדובר בקיבוצניקיות, שהייתה להן גישה למרפאות מסודרות עד ליום הלחימה בעצם. חלק מהן קיבלו בשבי טיפולים - אך לא באופן סדיר, ואנחנו לא יודעים האם מדובר באותו הטיפול כמו בארץ. ברגע שהתחלנו לטפל בהן בצורה מסודרת, הן הגיבו לכך בצורה טובה, ואנחנו פועלים על מנת לאזן את מצבן", אמר.