לתושבות השומרון נמאס מההתנהלות המתרפסת לטענתן באזור ומהעובדה שההחלטות המתקבלות בעיקר בקרב פיקוד מרכז פוגעות בתחושת הביטחון שלהן. הערב (שלישי) הגיעו עשרות מנשות השומרון להפגין מול ביתו של אלוף הפיקוד יהודה פוקס ביישוב חורשים, תוך שהם קוראות: "דורשות ביטחון לילדינו".

ההחלטה להפגין מול ביתו של האלוף מקורה בהחלטה על פתיחת צירי התנועה לערבים באזור, שורת פיגועים שהתרחשו לאחרונה ביו"ש ואישור מסיק ערבי בשטחי הישובים בתקופה האחרונה. אחת ממי שהגיעו לחזק ולתמוך במפגינות הייתה חברת הכנסת לימור סון הר-מלך, שקראה: "הכתובת שזהרה על הקיר כבר התממשה, לא נחכה לאסון הבא". 

ההפגנה מגיעה על רקע מחאה ממושכת שמקיימות מדי יום נשים שבעליהן גויסו למילואים בכניסות לשכם וטול כרם. במסגרת המחאה, שהחלה שלושה ימים לפני הרצח של אלחנן קליין בצומת הסמוך לשבי שומרון, חוסמות הנשים בגופן את התנועה לכלי רכב ערבים ודורשות מאלוף הפיקוד להשיב את המחסומים ביציאה מהכפרים והערים הערביות.

פקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, על הפיגוע בשומרון - ארכיון. קרדיט: דובר צה"ל

ח"כ לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית, שכאמור, הגיעה למחאה מול ביתו של האלוף, קראה: "אתן נשים גיבורות, עליכן נאמר 'בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל'. אין מנוס מלהגיד זאת, החיים של תושבי יהודה ושומרון פשוט מופקרים בשל המדיניות המעוותת של האלוף שמתעדף את שגרת חייהם ואיכות חייהם של אויבינו ואת הרדיפה אחרי ילדינו - נערי הגבעות, על פני הביטחון שלנו", האשימה סון הר-מלך.

סון הר מלך הוסיפה: "קיווינו שאולי עכשיו הוא יתפכח ויבין שהמדיניות שלו שמבכרת את החיים של אויבנו על פני החיים של בני עמנו היא הרסנית ומסוכנת, אך גם בעיצומה של המלחמה הוא מסרב להתפכח ומסיט כוחות גדולים מהגנת הישובים לטובת אבטחת המסיק הערבי".

הדס מנטינבנד, תושבת שבי שומרון וממובילות המחאה, אמרה: "הגענו לכאן הערב כדי לדרוש ביטחון לנו ולילדינו. לא יתכן שבזמן שבעלינו מגויסים למילואים ונלחמים בחזית, מחליט אלוף הפיקוד יהודה פוקס להוביל מדיניות מופקרת ביו"ש ולבכר את שגרת חייו של האויב על פני ביטחון התושבים".

"בשבוע שקדם לרצח אלחנן קליין בסמוך לישוב עינב לאחר שהאלוף הורה על הסרת המחסומים ופתיחת צירי התנועה לערבים, התרענו כי מדובר במהלך מסוכן ומופקר שיעלה בחיי אדם, ולצערנו זעקתנו נפלה על אוזניים ערלות ואלחנן הי"ד שילם על כך בחייו אחרי שמחבלי חמאס שהגיעו ונמלטו דרך הציר הפתוח ירו בו למוות", סיפרה מנטינדנבד.

"איננו מתכוונות לשתוק עוד ולחכות לאסון הבא. אנו דורשות מאלוף הפיקוד להורות במיידי על ביטול ההחלטות המסוכנות, ולפעול להשבת הביטחון הבסיסי לתושבי יהודה ושומרון. שבענו ממבצעי יח"צ בזמן שאנו נרצחים בכבישים, הגיע הזמן למבצע אמיתי ושורשי כנגד כלל תשתיות הטרור ביו"ש שישיב את הביטחון לגזרה, מסרה מנטינדנבד.